Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Hodnoty prietokov a uzkosť

  , Autor: dani

  Dobrý den, pani doktorka ,
  veľmi dobre ste mi už poradili a preto sa na Vás obraciam s otázkami.
  Trpím uzkostno-depresívnou poruchou, som v 32 tt. ,počas tehotenstva neberiem žiadne lieky. Pre úzkostné stavy počas tehotenstva navštevujem psychologičku. Napriek tomu som úzkostná, panická a moje strachy a obavy sa striedajú s dobrým stavom. v súčasnosti som v 32 tt a od 22 tt pociťujem v čase úzkosti tvrdnutie bruška, nie však niekoľko minútové ale celodenné, vplyv na krčok to nemá, ale veľmi sa bojim či to nemôže mať následky na dieťa obľadom zásobovania kyslíka a výživy prostredníctvom placenty. Lekár, ktorého navštevujem tvrdí, že dieťa sa má dobre a prípad. nedostatok kyslíka hrozí počas sťahov maternice v čase pôrodu a nie teraz. Svoj stav preživam ťažko aj ked je to naročné snažím sa. Užívam 2xdenne Magne B6. Dá sa stav kyslíka a výživy zhodnotiť na meraní prietokov? Rovnako Vás chcem poprosiť o zhodnotenie hodnôt prietokov a usg: Meranie som absolvovala v 30+2 tt.
  BPD - 7,61, HC - 27,99, AC - 26,76, FL - 5,75, HL - 5.29, cereb - 3,71, Va - 7,24, Vp - 7,39. RI - 0,76, PI - 1,25, S/D - 4,12, HR - 137 bpm, normohydramion, 4 dutiny placenta fundus zadna stena 3 cievy. Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď, dufam, že bude pozitívna.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň,
  vaše hodnoty z ultrazvuku a hodnoty prietokov sú absolútne v poriadku, preto naozaj vaše obavy o dieťatko sú spôsobené len stavom úzkosti bez reálneho podkladu. Dieťatko sa podľa týchto hodnôt má naozaj dobre, rastie primerane a je správne zásobované kyslíkom, čo sa odrazilo na jeho primeranom raste. Kľudne si tehotenstvo užívajte lebo nie je toho času žiadny dôvod na obavy. MagneB6 môžete vymeniť za čisté Magnesium 500 (užívajte 3x denne). Držím palce, a odvahu - bude to ok!