• Probiotika pocas tehotenstva

    , Autor: lenka85

    Dobry den pani doktorka,
    mavala som problemy so stolicou a tak som zacala uzivat zive probiotika. Nakolko v lekarni mali len tie pre deti, uzivam tie (Monsea - Infants Dophilus). Som v 29 tt. Uzivanie probiotik je vhodne pocas celeho tehotenstva? Mozem ich uzivat neskor aj pri kojeni a tym predchadzat kolikam? Mozu mi pomoct aj na opakovane vytoky, ktore mavam pcoas tehotenstva?
    dakujem,

    Dobrý deň,
    vyrobca neudáva, že by prípravok bol počas gravidity kontraindikovaný preto by jeho užívanie počas gravidity nemal byť problém. Ide ale predovšetkým o črevné baktérie a tráviaci trakt je jeho cieľovým miestom. Preto myslím, že vaginálne prostredie do veľkej miery neovplyvňuje. Používajte gynoflor.