• Strep B pozitív a Hamiltonov hmat

    , Autor: babyfray

    Dobrý den,
    Predbežný termín pôrodu mam vypočítaný na 16. Januára. Po steroch v 36.tt mi bol zistený pozitív test na strep B. Žijem v USA a Dr mi chce spraviť Hamiltonov hmat ( membrane sweep) na mojej kontrole ktorú mam presne v 39 tt. Veľa čítam najmä slovenských článkov o tom ako sa to neodporúča vykonať pre veľké rizika no tu v USA s tým zjavne nemajú problém. Dr mi vravela, ze rizika tam niesu pokial nepraskne plodovy vak pri vykonávaní tejto procedúry? Neviem si pomôcť, ale nemám z toho dobrý pocit, som prvorodička cele tehotenstvo
    Prebehlo bez akýchkoľvek komplikácií na poslednom uts bol maly hlavičkou dole v stanici 0 za pubic bone, dialation 1.5xm a effacement 75% mam aj nepohodlne Braxton Hicks kontrakcie takze telo sa zjavne na pôrod pripravuje aj samo. Zdá sa mi, ze tu v USA chcú doktori vsetko velmi urýchľovať aby uz mali o jednu pacientku menej starosti. Aky je vas názor? Je to bezpečne nechať si urobit Hamiltona v 39. tt aj napriek tomu ze som GBS pozitív a nemám absolútne žiadnu medical condition, pre ktorú by som potrebovala pôrodu takto "dopomahat".

    Dakujem velmi pekne za Vas názor ! S pozdravom KF

    Dobrý deň,
    osobne si myslím, že zatiaľ v 39 týždni gravidity nie je nutné, urýchľovať či vyvolávať pôrod, ak nie je dôvod nejaká patológia gravidity. Na druhej strane si myslím, že Hamiltonov manéver nie je nebezpečný, a rozhodne nie je z vašej strany dôvod na obavy. Máte dobrý vaginálny nález a pôrod sa veľmi pravdepodobne rozbehne aj sám. Kľudne však môžete s týmto manévrom počkať do termínu pôrodu ak dovtedy spontánne neporodíte.