Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,064 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hlienovitý hnedý výtok

  , Autor: veronininika

  Dobrý deň,pani doktorka,
  chcem Vás poprosiť o radu. Som v 11+1tt. V stredu som len tak sedela a zacítila,že zo mňa niečo tečie, na toalete som zistila, že to bolo veľké množstvo hlienu,ale bol sfarbený do tmavohneda. Mala som dojem,ako keby to bola stará krv zmiešaná s hlienom. Toho hlienu bolo viac. V priebehu pol hodiny sa to zopakovalo asi 3x a potom nič. Nemám žiadne bolesti,len cítim rozťahovanie maternice. Vyľakakala som sa a išla na pohotovosť. Tam mi Dr. nezistil nič, všetko v poriadku, bábätko O, placenta OK,nič sa neodlučuje, žiaden hematóm, žiadne stopy po krvácaní. Takže ma poslali domov.Akurát mi zvýšili dávku Duphastonu na 3x1.
  Hneď na druhý deň som ešte zašla za svojou Dr. Nakoľko mi ešte na začiatku tehotenstva robila kultiváciu a zistila sa prítomnosť Stafilokoka. Dr.však povedala,že Macmiror mi predpíše až po 12tt. Nakoniec mi ho ale predpísala už teraz, no v prípalovom letáku sa píše,že sa nesmie užívať v 1.trimestri. Podľa UTZ robeného v stredu som 10+4tt. Môže to nejako ovplyvniť bábo? Kedže najprv mi ho nechcela dať a nakoniec mi ho predpísala.
  Ešte by som chcela vedieť, či ten výtok môže mať súvislosť s tým Stafilokokom a či sa ešte môže objaviť. Mala som ho ešte na druhý deň. A neprestane, mám opäť bežať na pohotovosť? Alebo sa nemusím kvôli tomu stresovať? Najbližšiu poradňu mám 30.12.
  A ešte by ma zaujímalo, či veľký stres/ rozčúlenie môže spôsobiť, že praskne nejaká cievka niekde, prípadne nastane krvácanie/potrat? Lebo dnes som sa ozaj strašne rozčúlila,nedalo sa tomu vyhnúť a bojím sa,či to nebude mať nejaký následok.

  Veľmi pekne ďakujem za radu. Pekný deň

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  samotný krvavý výtok, či špinenie nemuselo s infekciou nijako súvisieť, na druhej strane sa odporúča v tehotenstve táto infekcia preliečiť, pretože veľmi často spôsobujú vaginálne infekcie predčasný pôrod či potrat. Macmiror, podobne ako iné lieky, sa počas prvého trimestra neodporúčajú, iba ak je benefit z podávania liekov väčší ako riziko samotné. Čo spôsobilo krvácanie je otázne, veľký strs či rozčúlenie gravidite určite neprospieva.