• IVF a zlá velkost plodu

    , Autor: katinka64

    Dobrý den som po IVF-ICSI po ET, vyšli nám pozitívne testy na DS, na morfo utz nám bolo povedané že bábatko je bez pozorovatelných štrukturálnych anomálií a že to vyzerá na placentárnu insuficienciu, bábo zodpovedalo 18 tt no ja som už v 20 tt, chcem sa opýtat či je možné z mojej strany niečím podporit placentu aby lepšie fungovala a či je tu šanca že bude bábo zdravé dakujem

    Dobrý deň,
    bohužiaľ placentárnu insuficienciu nemôžete nijak ovplyvniť iba ak by ste fajčili počas gravidity tak by ste mali prestať. Bohužiaľ ju nijak výrazne nevedia ovplyvniť ani lekári. Veľmi ťažko sa mi vyjadruje k prognóze vášho dieťatka, veľmi pravdepodobne vám odporučia napriek tomu, že sa na ultrazvuku nenašli žiadne znaky vrodených vývojových chýb vzhľadom na patologický skríning, amniocentézu teda odber plodovej vody - amniocentézu.