• Fluomizin

    , Autor: michaela4

    Dobrý deň,
    som približne v 9.tyždni tehotenstva. Bola mi zistená bakteria e.coli a lekár mi predpísal fluomizin. Je jeho užívanie v prvom trimestri bezpečné? Nemusím sa obávať? Ďakujem pekne za odpoveď.

    Dobrý deň,
    ideálne je ak sa počas prvého trimestra neužívajú žiadne lieky, na druhej strane riziko vyplývajúce z infekcie je vyššie ako riziko vyplývajúce z liekov. Fluomizin a jeho užívanie je počas gravidity bezpečné.