• Tehotenstvo a Bakteriálna vaginóza

    Dobrý deň, chcem sa len informovať nakoľko mám obavy. Som v 17tt a bola mi z kultivácie zistená gardnerella vagnalis. Nemala som žiadne extra prejavy, možno viac vodnatý výtok ale užívam aj progestanell, takže ster bol robený preventívne. Lekárka mi nasadila fluomizin.
    Mám strach, nakoľko všade čítam, že to spôsobuje potraty, predčasné pôrody, aké veľké riziko tam teda je ?

    Dobrý deň, ste už v II. trimestri, takže sa už u Vás dá pomerne bezpečne nasadiť potrebná liečba. Na Gardnerellu vaginalis sa často predpisuje Macmiror. Fluomizin sa v tehotenstve môže používať, aj sa používa pomerne často v prípade potreby. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.