• lieky počas tehotenstva

    Dobrý deň,
    rada by som a informovala o vhodnosti resp. nevhodnosti užívania lieku proti alergii s názvom Desloratadin. Som na začiatku tehotenstva (cca 4. týždeň) a v pribalenom letáčiku k lieku som sa dozvedela len to, že je nutné poradiť sa s lekárom o jeho následnom použití. Zaujíma ma, či má užívanie tohto lieku nejaký negatívny vplyv na vývoj bábätka. Ďakujem

    Dobrý deň,
    tento liek by nemal mať vplyv na vývoj plodu, na druhej strane sa odporúča neužívať žiadne lieky počas prvého trimestra, teda do 12 týždňa gravidity. Ak je alergia silná a nie je možné fungovať bez užitia lieku pokračujte v jeho užívaní.