• Zelezo a magenzium

    , Autor: 2veronka7

    Dobry den, chcem sa opytat, som v 37 tt. Doposial som brala magneziove tabletky, konretne od firmy Galvex. Vzhladom na vysledky krvnych testov mi bolo predpisane uz aj zelezo (Maltofer fol). Docitala som sa vsak kdesi na internete, ze tieto dve latky, resp. lieciva sa navzajom vylucuju. Chcem sa teda opytat, co teraz s tym? Lekar ma na to neupozornil a mne to napadlo az doma, ci je v poriadku brat spolu tieto dve lieciva. Magnezium som bravala 3x po jednej tablete denne a zelezo by som mala brat rano a vecer.

    Dobrý deň,
    od 37 týždňa gravidity nie je ďalej nutné užívať magnézium, no ak chcete v užívaní magnézia pokračovať z iných dôvodov, je možné tieto dva lieky užívať spoločne ale dodržte medzi ich užitím odstup 2 až 3 hodín. Pri ich vzájomnom užívaní sa ovplyvňuje ich vstrebávanie.