• Kojenie v tehotenstve

    , Autor: bashaka

    Dobry den,
    som 9+2 TT, zistila som to nedavno a mam 5 mesacnu dcerku. Moj gynekolog mi odporucil postupne obmedzit dojcenie az k odstaveniu. Je to pravda, ze kojenie odobera plodu v brusku ziviny a on sa potom dalej nemoze vyvijat? Existuje na to nejaka studia?
    A este sa chcem opytat jednu vec - s dcerkou chodime na plavanie, po ktorom nasleduje 50 stupnova sauna - je pre mna ako pre tehotnu vhodna?
    Dakujem za odpoved
    LydS

    Dobrý deň,
    kojenie neodoberá plodu živiny a nespôsobuje zastavenie rastu plodu, ide o to, že pri kojení sa vyplavujú hormóny, ktoré spôsobujú sťahy maternice a niektorí odborníci preto dojčenie neodporučujú. V podstate však zastávam názor, že ak ide o fyziologické tehotenstvo - teda ak je všetko v poriadku nie je nutné s dojčením radikálne prestať.
    Saunu určite neodporučujem!