• Infekcia na začiatku tehotenstva

    , Autor: majkamama

    Dobrý deň. Pekne Vás prosím o radu. Som v 6 tt a v podstate od ovulácie mám problémy s miernym svrbením a žltkastým výtokom. Kultivácia potvrdila e coli a streptokok. Problém s týmito bacilmi mám už vyše roka. Ešte kým som nevedela, že som tehotná, vybrala som cca 7 čípkov Betadine a následne 4 globule Macmiror, potom som už neužívala nič až doteraz, ale nepomohlo, keďže z kultivácie vyšli opäť baktérie. Kvôli miernemu svrbeniu som začala užívať obdeň Lactofeel, svrbenie už nepociťujem tak často. Väčšinou v noci ma pobolieva podbruško. Čo to môže znamenať? Chcem sa Vás opýtať, ako by ste riešila moju situáciu. Mám obavy z potratu - už som 2 x prišla o bábo vo včasnom tehotenstve. Ale tiež mám obavy, či infekcia nemôže poškodiť vývoj plodu...Mám užívať nejaké lieky, či čípky? Ďakujem pekne.

    Dobrý deň,
    závisí od toho aká vyšla citlivosť na tieto baktérie, bolo by vhodné nasadiť dostatočne citlivé antibiotiká aby sa infekcia vyriešila a aby v budúcnosti nespôsobovali ťažkosti. Je nutné vyhľadať pomoc lekára aby cielene nasadil ATB.