• placenta

    , Autor: odbornik6

    dobry den tak mi to nedalo a zavolala som dokt. a ten mi povedal že mam trošku nižšie placentu v predu ine mi nepovedal som v 31t može to nejako ovplyvnit porod či sa ešte trošku vytiahne hore mam ležat s podloženym zadkom alebo co by bolo dobre mam obavy koli tomu dakujem

    Dobrý deň,
    závisí od toho čo znamená "troška nižšie". Ak je placenta uložená nízko alebo až dokonaca v oblasti vnútornej bránky je nutné viesť pôrod cisárskym rezom a existuje určité riziko krvácania. Ak vám však váš lekár nič nepovedal, určite pôjde len o hraničný nález a pri kontrolnom ultrazvuku bude už všeko v poriadku. Bohužial vy sama tento stav nemôžete ovplvniť.