Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,064 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • meškanie menštuacie

  , Autor: miroslava56

  Dobry den chcela by som sa spytat, kedy by mi asi ukazal test či som tehotna. Menštruaciu som mala naposledy 11.decmbra 2012 a 28. januara som si robila tehotensky test a ukazalo mi že je negativny. Menstruaci mam pravidelne každy mesiac. Neviem či mam ešte čakať a spraviť si dalši alebo to može byť nejaky zdravotny problem.Doteraz som nemala žiadne problemy. K lekarovi nemožem ist pretože som v CZ v praci. Je možne že by som bola tehotna a test mi ukaže negativny vysledok???

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  je možné, že by bol test falošne negatívny, Zopakujte si test ešte raz, mal by byť pozitívny už 10-14 dní po oplodňujúcom pohlavnom styku,. Vynechanie menštruácie môže však súvisieť s viacerými zdanlivo nesúvisiacimi stavmi ako je stres, vyššia pracovná záťaž, radikálne zníženie hmotnosti, či rôzne ochorenia. Ak test ukáže negat. výsledok bolo by vhodné vyhľadať lekára, ak sa zdržíte v ČR dlhšie, myslím, že aj tam nájdete spoľahlivého gynekológa.