Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,349 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • ružový vytok

  , Autor: alenakmet

  Dobrý deň. Po dnešnej kontrole u lekára 38+4tt, lekár kontroloval krček . Po kontrole mám ružový výtok taky mazľavejší. Bolesti zatiaľ žiadne. Može byť, že mi uvolníl hlienovu zátku? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  je možné, že sa vyšetrením uvolnila hlienová zátka, a ružovkastý výtok spôsobuje malá prímes krvi po vyšetrením. Vo vašom týždni je to normálne, ak sa objavia pravidelné kontrackie (cca každých 6-7 minút), odtečie plodová voda, prípadne sa krvácanie zvýrazni treba isť na pôrodnicu. Veľa šťastia a bezproblémový pôrod prajem!

Podobné otázky

 • Hnedý výtok

  , Autor:

  Dobrý deň, som v 36tt po návšteve poradne kde som bola vyšetrená aj vaginálne sa u mňa objavil hnedý výtok. Je to v poriadku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je to v poriadku. Po každej poradni môžete zašpiniť v deň vyšetrenia, ako aj deň po vyšetrení. Môže sa jednať o ružový výtok, až po špinenie, či slabé zakrvácanie na jednu až dve vložky. Odsledujte si to. Pri silnom krvácaní, odtoku plodovej vody alebo pravidelných bolestiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.

 • Slabý ružový výtok

  , Autor:

  Dobrý deň. A je normálne že asi 3 krát za deň mam taky jemný ružový výtok??aj keď ho skoro vôbec nevidno??Keď podľa vás už môžem byť v 7 týždni.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, do 16. týždňa tehotenstva sa to vyskytovať môže, nemusí sa jednať o patológiu. Odsledujte si to.

 • Ruzovy vytok

  , Autor: Michaela

  Dobrý deň, prosím vás som v 9.tyzdni tehotenstva a mam už vyse týždna slabo ruzovy vytok, bolesti nemám žiadne ani pálenie svrbenie, či môžem s tým počkať do najbližšej poradne alebo je to niečo vážne? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, do. 16 týždňa tehotenstva špinenie alebo ružový alebo krvavý výtok súvisí s nahlodávaním stien ciev a tvorením cievnych prepojení medzi choriónom (budúcou placentou) a stenou placenty. Podľa mňa sa nemusíte obávať, ak sa niečo má stať v takomto nízkom týždni, tak sa stane. Bez vyšetrenia sa však objektívne vyjadriť nedá. Odsledujte si to, môžete užívať Ascorutin 3x1 tbl. Pri pretrvávaní alebo zhoršení stavu navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Môže to byť potrat

  , Autor:

  Dobry deň! Vnedelu, 11.8. som mala pozitivny test, včera som bola u lekára, ktorý ešte nič nevidel, totiž poslednu menstruaciu som mala 17.7. a mám sa vrátiť na kontrolu 19.8. Ale predpisal mi duphaston a fraxiparin, pretože som užmala 2x missed ab okolo 6-7 tyzdna. Od nedele mi bolí v podbrušku, mám krče podobné menštruacii, ale od včerajška mám svetlohnedý, ružový výtok (nie veľa). Lekár ma nevypisal na Pn, lebo podla neho este zbytocne. Všetky vyšetrenia, ktoré som absolvovala kvoli potratom sú negatívne. Môže ísť o ďalsí potrat alebo to je len kvoli tomu, ze mam akurat obdobie menstruacie? Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali pozitívny baby test a tehotenstvo je potvrdené, v prvých týždňoch na USG nie je ešte vidieť zárodok. Preto Vám Váš obvodný lekár stanovil ďalší termín, kedy by na USG už malo byť vizualizované tehotenstvo. Ak máte pozitívnu anamnézu, čo sa týka potratov, liečba Vám bola nasadená profylakticky. Ak máte negatívne všetky vyšetrenia, nie je dôvod sa obávať. Bolesti v podbrušku môžu byť spôsobené zväčšujúcou sa tehotnou maternicou, takto Vám však objektívne neodpoviem. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Svetlo ružový výtok

  , Autor: Sára

  Pán doktor, dnes som písala ohľadom svetlo hnedého výtoku.. teraz sa zmenil na taký hlienovitý s prímesou trošku ružovej farby. Stále je svetlý. Stále je to v poriadku?Mám za sebou jeden MA pred rokom a jedno biochemické tehotenstvo.. výsledky máme s manželom v poriadku..ale bojíme sa.Bábätko je vytúžené. Ďakujem krásne za pomoc. Sára

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odsledujte si to a v pondelok podľa plánu navštívte Vášho obvodného gynekológa. Ak by došlo ku krvácaniu, vyhľadajte gynekologickú pohotovosť.