• Caste krvacanie pocas druheho trimestra

    , Autor: Pato

    Dobry den, od 14tt pravidelne krvacam (v priemere kazdych 7 dni) na zaciatku som mala iba hnedu krv no od 19 tyzdna je krvacanie cervene a posledne dva tyzdne (22-23 tyzden) mam casto aj ruzovy vytok alebo krv. Vzdy ked som sla na pohotovost alebo k mojmu doktorovi, nikdy nenasli pricinu krvacania. Na poslednej poradni to doktor okomentoval, ze asi krvacam z povrchu krcka. Je mozne, ze mam nejaku infekciu, ktora sposobuje krvacanie? Moc mi kontrolovali naposledy v 12 tyzdni, kedy som mala zvysene leukocity, tiez som mala vyssie leukocity v krvi v 20tyzdni, ale stale v hranici. Sestricka mi povedala, ze je to v poriadku v tehotenstve. Tiez nepocitujem ziadne svrbenie alebo palenie, vytok mam niektore dni silny ine takmer ziadny, niekedy mierne do zlta. Tiez beriem utrogestan 2x denne. Viete poradit, co este by mi mohli skontrolovat a odhalit pricinu krvacania? Dakujem

    Dobrý deň, príčin špinenia, či krvácania môže byť viacero. Nevylučujem ani prítomnosť ektrópia,
    či inej ranky na povrchu krčka. Takto bez videnia nálezu a poznania bližších informácií a okolností sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Skúsiť môžete užívať Ascorutin v dávke 3x1 tabletka denne. Najvhodnejšie je však poradiť sa s Vašim obvodným gynekológom, ktorý pozná nález, ako aj všetky výsledky vyšetrení a okolnosti a najobjektívnejšie sa Vám bude vedieť vyjadriť.