Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,827 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Dobry den.

  , Autor: miriama81

  Chcela by som sa opytat som v 13 tyzdni a 2 dni pohyby este nieje mozne citit???Bola som na gnetickom USG v KE lebo som otehotnela hned po chemoterapii,vyzera ze babetko je zatial zdrave je mozne aby sa vyskytli nejake chyby este??Dakujem Vam za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  zväčša sú pohyby dieťatka cítiť až približne v 18. týždni gravidity. Možnosť, že sa objavia ešte komplikácie gravidity sú vždy, no ak bol geneticky UZV urobený dôkladne tak sa nemusíte obávať, ešte v 20 týždni gravidity absolvujete morfologický UZV.

Podobné otázky

 • Ťahavý pocit v podbrušku

  , Autor: Mice169

  Dobrý deň. Som v 19tt. A už druhý deň mám taký ťahavý, kŕčovity pocit v podbrušku raz na jednej , raz na druhej strane. Nemám žiadne iné ťažkosti, pohyby cítim. Odkedy mám ten pocit, idem na veľkú potrebu aj 3x do dňa. Nemám žiadne vytoky, len ten nepríjemný pocit. Ak sa napríklad rýchlejšie zodvihnem zo stoličky, tak ma v podbrušku aj pichne.... Môže to byť naťahovaním maternice, alebo si mám nasadiť nejaké probiotiká? Nechcem kvôli tomu letieť k lekárovi o týždeň mám poradňu. Alebo si myslíte, že mám radšej skočiť k lekárovi? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, predpokladám, že opisované pobolievanie je spôsobené naťahovaním väzov závesného aparátu maternice. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Koncert

  , Autor: Domuliatko

  Dobrý deň.Poprosím o váš názor. Včera sme boli s mužom na koncerte Hans Zimmer. Keď sme šli odtiaľ sa ma manžel spýtal či tá hlasná hudba a ten hluk nejak nemohli ublížiť bábätku. Mňa to vôbec nepadlo.. niekde som aj čítala že z toho môže ohluchnúť..???? čo myslíte ? Vplýva to nejak na jeho ušká v bruchu? Teraz mám stres že sa mi narodí malinký hluchý som 37tt. Môžno blbá otázka.. no nejak mi to vŕta hlavou..ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte sa obávať, ak ste nemali obrovský reproduktor namierený oproti sebe, na tehotenstvo to nemá vplyv.

 • Kúpanie v bazéne v 17 tt

  , Autor: Mice169

  Dobrý deň. Čítam rôzne názory na internete, tak sa pýtam radšej odborníka, je bezpečné kupanie v bazéne v 17tt? Nemám žiadne ťažkosti, akurát v 8tt mi bol zistený hematóm ktorý sa už vstrebal... Ďakujem za odpoveď ????

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, samotné kúpanie v bazéne je bezpečné. Do vody však určite neskáčte, ani sa do nej nehádžte. Po dokúpaní sa je vhodné si preventívne aplikovať, najlepšie večer pred spaním, vaginálne probiotikum na úpravu pošvovej mikroflóry.

 • Tvrdnutie brucha

  , Autor: Mice169

  Dobrý deň. Je to.moje druhé tehotenstvo. Tvrdnutie brucha poznám, ale vo vyššom štádiu okolo 35 tt. Teraz som v 17 tt a tvrdne mi počas dňa bruško. Dnes som začala kvôli tomu s užívaním magnézia. Žiadne iné problémy nemám, bolesti, výtok ...

  Prosím vás, kedy to môže byť nebezpečné, resp.kedy navštíviť lekára? Je vôbec nejaké riziko pri tvrdnutí bruška? Ďakujem za odpoveď ????

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte pravidelnejšie tvrdnutie podbruška, kľudne si môžete nasadiť magnézium v dávke 3x1 tabletka na deň. Ak budú ťažkosti pretrvávať, navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia určí ďalší postup.

 • Ide o priznaky tehotenstva?

  , Autor:

  Dobrý deň. Mala by som na Vás otazku. Mam 21dni od 1dna poslednej menštruácie a 28 dňový pravidelný cyklus (3dni trvajúcu ms). Gynekolog mi tento mesiac nasadil hormonálnu liečbu nakoľko sa snazime o dieťa. Mam veľmi na dotyk bolestivé bradavky, dokonca sú teplejšie než bývajú. Vadí aj dotyk podpredsenky ci pásu v aute. Ďalej mam bodave bolesti v bruchu. Raz na jednej strane, raz na druhej a striedajú to krče akoby pred ms, ale na tu mam ešte čas. Tehotenske testy zatiaľ negatívne. Chcem sa opýtať ci môže ísť o tehotenske priznaky nakoľko chcem na to upozorniť zubarku ktorá mi bude v piatok pichať injekciu. Ďakujem veľmi pekne za vašu odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané príznaky sú aj častým prejavom vedľajších účinkov hormonálnej liečby, nepoznám však bližšie informácie, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť, čo sa týka nasadenej liečby. Za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa však tehotenstvo vylúčiť nedá. Čo sa týka lokálnej anestézy, tá je v tehotenstve bezpečná, rovnako tak aj panoramatické RTG zubov. Zubára, ako aj každého ošetrujúceho lekára, je vhodné o možnom tehotenstve dopredu informovať.