plodova voda
, Autor: Registrovaný používateľDobry den,chcela by som sa opytat co znamena ze mam viac polodovej vody ako treba? ,som v 30tt.dakujem
Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca
Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.
Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.
Dobry den,chcela by som sa opytat co znamena ze mam viac polodovej vody ako treba? ,som v 30tt.dakujem
Dobrý deň,
polyhdramnion - teda zvýšené množstvo plodovej vody môže byť prechodný nález a nemusí znamenať vôbec nič, no na druhej strane môže upozorniť na ochorenie obličiek plodu. Kedže ste v 30 týždni gravidity a absolvovali ste morfologický ultrazvuk v 20 týždni a všetko bolo v poriadku tak predpokladám skôr, že ide o náhodný nález a všetko je v poriadku s vašim dieťatkom.
Dobrý deň, chcem sa spýtať ako zistím ci mi pomaličky odteka plodova voda alebo je to len dáky vytok. Som 37tt a už tri dni mam mokro na gackoch, nie veľa, ale mam.
Dobrý deň, pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie odtoku plodovej vody je potrebné navštíviť zdravotnícke zariadenie, kde Vám na základe vyšetrenia a realizácie Temesvariho testu povedia viac. V tomto týždni tehotenstva je však výtok pomerne častý. Nemusí sa jednať o plodovú vodu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.
Dobrý deň, Aktuálne som 36tt., 3 tehotenstvo.
Prvý pôrod bol vyvolaný v 39tt.
Druhý pôrod začal prasknutom plodovej vody v 37+3.
Mám očakávať, že aj pri treťom začne pôrod prasknutím plodovej vody, či nie je to pravidlo?
Mám očakávať, že aj tretie bábätko sa narodi v predstihu?
Ďakujem za odpoveď.
Dobrý deň, každé tehotenstvo, aj u tej istej ženy, je individuálne. Nie, pôrod sa nemusí začať odtokom plodovej vody, môžete dokonca aj prenášať. Je to naozaj individuálne. Záleží od viacerých okolností. Odsledujte si to. Ak boli všetky výsledky vyšetrení, ako aj nálezy v poriadku, nemusíte sa obávať.
Dobrý deň pán doktor, končím 18tt a na základe pozitívnych výsledkov tripple testov (riziko slos až 1:25 a zvýšené AFP) mi bolo povedané, že jediným riešením je amniocentéza, že z krvi sa tieto riziká nedajú vylúčiť. V čase odberu tripple testov som mala špinenie (pár dní predtým mi praskla cievka), neviem, či mohlo mať aj toto vplyv na výsledky. Každopádne po odbere plodovej vody sa ma pýtali, či som mala špinenie v prvom trimestri (áno, mala som a teda aj tú prasknutú cievku, teda zakrvácanie 2 týždne pred amnio), že plodová voda je zakalená starou krvou... Kedy sa stávajú takéto prípady, prosím vás? Tá plodová voda bude zakalená touto starou krvou celé tehotenstvo alebo sa prečistí? Môže toto znemožniť výsledky amnio, že nebudú vedieť všetko zistiť? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Dobrý deň, na základe opisu mi nie je úplne jasné, či u Vás bol realizovaný aj Trisomy test. Čo sa týka prítomnosti starej krvi v plodovej vody, môže to byť aj prítomnosťou hematómu, ťažko povedať. Krv sa časom rozloží a plodová voda sa vyčíri. Vyčkajte na výsledky amniocentézy a postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov. Ja sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť.
Pán doktor, v 35+5 bola váha bábätka 2164 g, čakám chlapca. Prietoky, plodová voda, všetko v norme. Záver je diagnóza FGR stage 1, ale ak by bol + 1 deň už je to SGA. Dnes (36+5) bábätko nemerali, ale prietoky, ozvy, plodová voda stále v poriadku. Vo štvrtok mám ďalšiu kontrolu (37+1), bábätko budú už merať a podľa toho majú urobiť oxytocínovy zatazovy test a ak bude všetko ok začať s vyvolávanim pôrodu.
Čo si o Tom myslíte? Je tento stav taký že je potrebné pôrod vyvolať aj keď sú prietoky ok ?
Je možné že takéto menšie dieťa s diagnózou FGR/SGA zvládne prirodzenyy pôrod? Nerada by som podstúpila pôrod sekciou.
Ďakujem.
Dobrý deň, dôležité je ešte realizovať kontrolnú biometriu , ako aj vyšetriť prietoky a zhodnotiť množstvo plodovej vody, aby sa zistilo, ako rastie plod. Je len možné, že sa jedná o menší plod, keďže už v tomto týždni má prejavy zdedených vlastností po Vás, rodičoch. Ak sú rodičia výškovo menšieho vzrastu a aj mali pri narodení menšiu pôrodnú hmotnosť, nedá sa očakávať, že dieťa bude veľké. Ak sú prietoky v pupočníku, ako aj v cieve mozgu v poriadku, plod je teda dobre živený, priberá, je dostatok plodovej vody, dá sa ešte nejaký čas vyčkať. Oxytocínový záťažový test hovorí o tom, či plod znesie pôrodnú záťaž, teda či zvládne prirodzený pôrod. Keďže však nepoznám všetky výsledky vyšetrení, nálezy, okolnosti a informácie, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov, ktorí sa Vám vedia najobjektívnejšie vyjadriť.
Dobry deň,
V prípade ak odtečie hlienovej zátka a žena neporodí v ten deň, dostane sa l bábätku infekcia?
Ak odíde hlienovej zátka musí s Ahmed porodiť alebo môže odchádzať aj dlhšie?
A od kedy sa berie dieťatko v termíne narodené od ktorého týždňa? 37+0??? Alebo 38+0????
Ak sa narodí 37+0 je tam nejaké riziko pre neho?
Vopred dakujem za odpooved.
Dobrý deň, hlienová zátka môže odchádzať aj týždne. Plod je však aj naďalej chránený plodovými obalmi. Postupné uvoľňovanie hlienovej zátky nehovorí o blížiacom sa pôrode ako takom, ale o dozrievaní pôrodných ciest, teda najmä krčka maternice. Odtekanie hlienovej zátky nie je dôvod na príjem. Ak by však odtiekla plodová voda, po niekoľkých hodinách by mohlo dôjsť k rozvoju infekcie, najmä ak je žena GBS pozitívna. Odtok plodovej vody je dôvodom na príjem na pôrodnú sálu. Ukončený 36. týždeň (36+0) je hranica predčasnosti. 36+1 a viac sa považuje už za termínové tehotenstvo. 37+0 je ukončený 37. týždeň a jedná sa o termínové tehotenstvo.