• tehotenstvo

    , Autor: marya

    Dobrý deň, som 18tt a v 16tt mi doktor predpísal Duphaston. Keďže nepoužíva príliš rozvité vety, povedal že to je na ukľudnenie maternice. Čo to znamená? Spomenula som mu, že občas mám svetlo hnedý výtok a napísal recept. Aké sfarbenie výtoku v tehotenstve je v norme?
    A ešte mám jednu otázočku. Doposiaľ som nepribrala ani kilo na váhe. Bude dieťatko v poriadku ak nepriberiem ani do konca tehotenstva? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    Duphaston sa používa na podporu a udržanie tehotenstva, predpisuje sa pri krvácaní vo včasných štádiách gavidity, hnedý výtok v gravidite nie je normálny, znamená to, že obsahuje prímes krvi, hoci len v malých množstvách - preto vám pán doktor nasadil tento liek. To, že ste nepribrala nevadi, dieťatko si čerpá z "vašich zásob", dôležité je že na váhe priberá dieťatko.