Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,977 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hodnoty

  , Autor: alenakmet

  Dobrý deň. chcela by som sa opýtať či sú hodnoty na daný týždeň tehotenstva v norme. 31+0 tt- babätko má 1440 g. RI- 0,52, PI- 0,78. Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň prajem,
  všetky vaše hodnoty sú úplne v poriadku, hmotnosť je na dolnej hranici normy, a prietoky sú perfektné. Nemusíte sa vôbec obávať.

Podobné otázky

 • Informacia

  , Autor:

  Dobry den proaim vas chcela by som sa spitat co toto znamena v teh.knizke co je kolonka vysledok prentalnej dg 13.9 Negat.a pod tym mam toto napisane AFP:28,90 HCG:23,638 E3:1,40 momentalne som v 19tt+6d dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, jedná sa o hodnoty hormónov vyšetrovaných vrámci Triple testu, ktorý sa realizuje v 16. - 17. týždni tehotenstva.

 • Tripple test

  , Autor:

  Dobrý deň. Dnes som dostala výsledky tripple testu.
  Trošku som z toho zmätená. Afp hodnotu mám 34,18. Hľadala som nejaké informácie ohľadom toho či to je veľa alebo málo ale všetky tie hodnoty boli napísané ináč.
  Tak isto beta hcg neviem či moje výsledky sú v norme. Tie mám 26 225,86. A estriol mám 1,92 ,asi neviem to poriadne prečítať. Všetko ostatné mi bolo vysvetlené. Akurát pri týchto troch hodnotách som sa nedostala k rozsahu v ktorom sa majú hodnoty nachádzať.doktor mi povedal že mám negatívne výsledky ale nedá mi to keď k tomu nemám vysvetlenie.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak Vám boli výsledky Tripple testu skonzultované a interpretované ako negatívne, nemusíte sa obávať. Záleží od jednotiek, v ktorých sú výsledky interpretované, či sa jedná o MoM alebo o IU/l. Pri nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

 • Cyclo 3 fort uzivanie

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem Vás poprosiťvyjadreniu sa výsledkov krvi v 2.TRIMESTRI-HGB 130, HCT 0,4, TROM 312,podľa gyn. mam vraj hustú krv, s nabehol na trombózu, doporučila mi užívať cyklo 3 fort.. Sú tie výsledky podľa Vás tak zle? Chcem sa vyvarovat užívaniu liekov, ktoré mi v zásade netreba alebo môžu spôsobiť vedl. účinky. Ďalej by ma zaujímalo, morfologicky usg mi riešila priamo gynekologička, viem, že existujú aj špecializované platené ambulancie, ktoré navštevujú tehulky.. Nakoľko sú prosím vas 'presnejsie' tieto vyšetrenia, nakoľko mám pocit, že mi len zbežne pozrela organy dieťatka a o nameraných hodnotach som sa veľa nedozvedela.??som v 21.tyzdni, nie je neskoro riešiť toto vyšetrenie a je treba radšej ho riešiť u špecializ.strediska, akú má výpovednú hodnotu o možnom poškodení dieťatka?
  Dakujem Vám pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, uvedené výsledky máte v norme. Sú to hodnoty krvného obrazu, nie koagulačné parametre. Z uvedeného sa nedá hovoriť o hustote krvi. Čo sa týka špecializovaných USG vyšetrení, tie realizujú iba lekári so špecializáciou z fetomaternálnej medicíny. Morfologický USG sa realizuje medzi 20.-22. týždňom tehotenstva. Na tieto špecializované USG vyšetrenia je vhodné sa objednať s predstihom, nakoľko ich nerobí veľa lekárov. Vrámci tohto vyšetrenia sa dajú odhaliť malé aj veľké vady plodu. V prípade ich odhalenia sa tehotnej vysvetlí ďalší postup, v niektorých prípadoch aj nutnosť ukončenia tehotenstva, či odporúčanie rodiť v zdravotníckom zariadení, ktoré má v blízkosti detské kardiocentrum, či detskú chirurgiu.

 • Vyvoj HCG

  , Autor:

  Dobry den,
  Som v 6tt+3 dni tehotenstva a z krvi mi bolo merane HCG nasledovne:

  1.v 5tt+0 hodnota 10.000;
  2. v 5ty+4 hodnota 25 500 (narast o vyse 158%);
  3. v 6tt+3 hodnota cez 33 000 (narast o 30%).

  Prosim mohol by byt tento rast v poriadku alebo je to prilis pomale?
  A pripadne prosim ako by bolo vhodne postupovat podla Vas dalej?

  Vdaka.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dôležitá nie je iba dynamika beta HCG, ale hlavne to, či je prítomná akcia srdca a teda je tehotenstvo vitálne. Hodnoty beta HCG sú v norme. V 7. týždni by už malo byť vidieť akciu srdca, ako aj embryonálne štruktúry. Ak je potvrdené vnútromaternicové tehotenstvo, nemá zmysel sledovať rast beta HCG, ale vitalitu embrya, prípadne, či sú vôbec prítomné embryonálne štruktúry. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Vysledky screeningu NTD

  , Autor: LuciaV

  Dobry den,

  chcela by som sa poradit, ci odporucate geneticke vysetrenie minimalne podrobne utz. pri pravdepodobnosti defektu neuralnej trubice NTD -1v370 aj napriek tomu, ze screening vysiel negativny.

  hodnoty MS- AFP - 2,02 MoM
  uE3 - 0,62 MoM
  total HCg - 0,68 MoM
  PAPP -A hodnota - 1,3 MoM

  pri prvom synovi som mala hodnoty a rizika NTD 1v100 000 a sama mam vrodenu spinabifida

  na prvom utz v 10 a 12tyzdni bola hlavicka, brusko aj chrbtica v poriadku, nenasvecovali rastepom ale tvar kontrolovana nebola, je lepsie si na vlastne naklady zaplatit podrobny ultrazvuk alebo ine vysetrenia? je mozny a vypovedny aj teraz ked som v tyzdni 18+1?

  dakujem za informaciu
  Lucia

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, určite odporúčam sa objednať na morfologický USG v 20. týždni tehotenstva, ktorý je špecializovaným USG vyšetrením v II. trimestri so zameraním sa na vrodené vývojové vady a defekty.