• strach o dieta

    , Autor: sendy111

    dobry den pani doktorka chcem sa opytat som v 25 tyzdni tehotenstva a lezala som v nemocnivi na bolesti brucha ktore neskor presli,doktor mi napisal ze mam hrdlo mierne skratene na 1,5cm a doteraz som mala 2,5cm.a sonda je 39mm bez funnelingu to znamena nieco zle?a este nasli mi bakteriu v posve-lactobacillus species a nejake pomnozenie aerobnej kultivacie escherichia coli.bojim sa o dieta je to vazne so mnou?dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    vôbec sa nemusíte obávať. Hoci palpačný vaginálny nález je hrdlo 1,5 cm, dôležitý je nález pri ultrazvukovom vyšetrení - ako píšete sondou je to 39 mm, čo je fajn, to že je to bez funnelingu znamená, že sa krčok neotvára pri zvýšenom tlaku, taktiež dobrý znak. Lactobacillus v pošve je ochranná flóra, E colli je potrebné preliečiť. Doporučujem každopádne sa viac šetriť a pravidelne navštevovať poradňu.