• Choroba v tehotenstve

    , Autor: lenkahavrisova

    Dobrý deň,
    som v cca 6tt asi vo 4tt som bola hospitalizovaná v nemocnici pre krvácanie,teraz užívam 3x1 tbl Duphaston,plod je v poriadku,už bola aj prítomná akcia.Asi pred týždňom mi ochorela dcéra na angínu,následne na to ma bolelo hrdlo už je tomu asi 5 dní,užívam Homeogene9,taktiež som mala sopeľ,teplotu som nemala,pri lekárovi som nebola pretože ma dovolenku ale zajtra sa chystám.Ešte mám jeden problém a to ako mám posledný horný zub,ktorý mi narástol trocha do kriva,tak mi strašne rozdráždil ďasno a to až tak,že tam mám malú dierku,ktorá ma strašne bolí,ešte k tomu sa mi spravila aj afta na jazyku.Na to ďasno si dávam výplach z harmančekového čaju,neviem čo ďalej môžem,v lekárni mi nevedeli poradiť.Prosím Vás môžu mať tieto moje problémy nejaký zlý vplyv na vývoj plodu?Ďakujem krásne za odpoveď.

    Dobrý deň,
    každé ochorenie vo včasnom štádiu gravidity ju môže ovplyvniť. Vo vašom prípade sa však nejedná o niečo závažné, takže sa nemusíte obávať. Ide o lokálnu terapiu, doporučujem ústne dezinfekčné výplachy (ústnu vodu) a kontrola u zubného lekára.