• KARDIOGRAM

    , Autor: odbornik6

    SOM V 24 TYZDNI TEHOTENSTVA, CHODIM DO TEHOTENSKEJ PORADNE, ALE GYNEKOLOG MI ZATIAL NIKDY NESLEDOVAL OZVY SRDCA PLODU STTOSKOPOM ANI INYM PRISTROJOM, CHCEM VEDIET CI JE TO POTREBNE A CI BY TO MAL ROBIT A CI TEN PRISTROJ MA KAZDY GYNEKOLOG

    Dobrý deň,
    natočenie monitoru oziev plodu alebo takzvaný kardiotokograf je možný od 30 týždňa gravidity, počuvanie oziev stetoskopom je možné od 20 týždňa gravidity no nie je to nevyhnutné. Akciu srdiečka vidíme aj pri ultrazvukovom vyšetrení.