• toxoplazma

    , Autor: odbornik6

    dobry den,
    v 12.tyzdni tehotenstva mi robili krvne testy. vsetko som mala negativne, az na toxoplazmu. IGM som mala 1.42 a IGG som mala negativne. Na poradni mi povedali, ze je vsetko v poriadku,ze som toxoplazmu prekonala v minulosti. Ze ak by som mala IGM vysoke,napr.700 ze by ma poslali na infekcne,ale ze toto je nizka hodnota. Pozerala som to na internete a IGM je hodnota aktivneho, cize mozem ju mat teraz. Mali by mi urobit este raz kontrolne testy? alebo to nie je nic vazne a vzhladom k tomu,ze IGM je nizka hodnota, je vsetko v poriadku?
    Momentalne som v 19.tyzdni.
    dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    Ig M protilátky sú naozaj znakom akútnej infekcie, no ich nízke hodnoty u niektorých pacientov môžu pretrvávať aj niekoľko rokov. Pozitivita závisí od referenčných hodnôt jednotlivých laboratórii a jednotiek v akých sú dané hodnoty uvádzané. 1,42 je nízka hodnota, zväčša je znakom falošne pozitívneho výsledku.