• Progestenalle

    Dobrý deň,
    Mávam nepravidelne cykly 33,36,39 niekedy až 51 dňové.
    S manželom sa od apríla snažíme o dieťatko.
    Bola som u gynekológa predpísal mi progestenalle 1 tabletu večer od 17 DC do 26 DC v kombinácii s Lady Víta. Čítala som že ak sa progestenalle nasadí pred ovuláciou môže ju zablokovať. Moja otázka znie mám liek užívať tak ako mi kázal môj gynekológ alebo si odsledovať ovuláciu meraním bazálne teploty v kombinácii s ovulačnymi testami a začať užívať až po ovulácii ?

    Dobrý deň, pri snažení sa otehotnieť sa, bez ohľadu na pravidelnosť cyklu, odporúča praktizovať nechránený pohlavný styk 2 až 3 krát týždenne počas celého cyklu, okrem obdobia ovulácie, nie iba počas predpokladaných “plodných dní”. Ovulačný a menštruačný cyklus sú dva samostatné cykly, ktoré síce na seba nadväzujú, ale prebiehajú úplne samostatne. Otázne je, kedy u Vás prebieha ovulácia a či vôbec prebieha. Pri štandardnom 28 dňovom menštruačnom cykle dochádza k ovulácii na 14. až 16. deň cyklu. Keďže však máte dlhý cyklus, je ťažké sa vyjadriť k tomu, ako to máte s ovuláciou. Ovulačným testom veľmi neverím a osobne ich ani veľmi nemusím, rovnako ako meranie bazálnej teploty. Je to už pomerne zastaralá metóda. Základom je pravidelný nechránený pohlavný styk vo frekvencii, ako som už spomínal. Progestanelle užívajte podľa odporúčaní.