• Vysetrenia keď sa nedari

    Dobrý deň, zaujímalo by ma aké vyšetrenia ma čakajú keď sa nám rok nedarí otehotnieť???teda podarilo sa nám hneď po 3.mes ako som vysadila antikoncepciu,žiaľ skončilo sa to zamlcanym potratom v júli 2023 od vtedy nič. Zatiaľ som v období od júla do teraz brala kys.listovu a píla alchemikovy čaj.Na vysetreni po potrate som bola vo februári dr povedal že som v poriadku a ak sa nepodarí otehotnieť mám prísť v júni.Menstauciu mávam pravidelne 30-33.den, v ovulacii a partnerovi tiez nevidím žiaden problém. Mávam dosť často pohlavný styk,aj každý deň,nie kvôli tomu že sa pokúšame o dieťa ale proste tak po sebe túžime...Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň

    Dobrý deň, pri plánovaní tehotenstva je vhodné praktizovať nechránený pohlavný styk 2 - 3 krát týždenne počas celého cyklu, okrem obdobia menštruácie. Praktizovať pohlavný styk každý deň pri plánovaní tehotenstva nie je úplne ideálne, spermie musia aj dozrieť. Odsledujte si to. Ak ste už po jednom zamlčanom potrate, nie je úplne nevyhnutné realizovať špeciálne vyšetrenia, tie sa odporúča realizovať až po dvoch potratoch za sebou. Vtedy sa odporúča realizovať hematologické, endokrinologické, genetické a imunologické vyšetrenie. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštíviť Vášho obvodného gynekológa.