• Po pozitívnych testoch menštruácia

    , Autor: Mice169

    Dobrý deň p. doktor.

    Týždeň mi meškala MS , testy ukázali pozitívne výsledky, aj keď slabé druhé čiarky. Dnes som dostala menštruáciu silnejšiu ako bežne, ( výraznejšie kŕče a bolesť krížov) no bez iných vážnejších problémov. Podľa nejakej laickej hypotézy predpokladám, že išlo o včasný potrat, či biochem.tehotenstvo? Je potrebné ukázať sa lekárovi hneď, alebo vyčkať, kým menštruácia skončí a tak ísť na vyšetrenie k lekárovi?

    Ak bude všetko v poriadku a telo sa "vyčistí" samo, môžem sa z manželom snažiť o bábätko ďalej, alebo odporúčate radšej počkať? Vďaka za odpoveď. M

    Dobrý deň, presne z tohto dôvodu nemá zmysel realizovať tehotenský test skôr ako na 14. deň meškajúcej menštruácie. Áno, môže sa jednať aj o mikropotrat, ale vylúčiť sa nedá ani ďalšia patológia tehotenstva. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak by došlo k vzniku náhlych kŕčovitých bolestí, či intenzita krvácania by bola veľmi silná, či krvácanie trvalo viac ako 7 - 10 dní, navštívte gynekologickú pohotovosť, prípadne v pracovných dňoch Vášho obvodného gynekológa. Ak nevzniknú komplikácie, snažiť sa otehotnieť môžete budúci mesiac.