• Maternica vzadu

    , Autor: Netanahu

    Dobrý deň,

    mám jednu dcérku a v decembri minulého roka som prekonala anembryolu. Od januára chodím na folikulometriu a tento mesiac som sa dozvedela, že mám maternicu vzadu. Chcem sa Vás opýtať, či je to veľkosť problém pre otehotnenie? Moj gynekolog sa o tom veľmi nechcel so mnou rozprávať.. Na internete som našla, ze je dobré, keď budem mat s partnerom styk odzadu a po vyvrcholení treba ležať pol hodinu na bruchu, čo si o tom myslite..ďakujem

    Dobrý deň, existujú tri základné postavenia maternice, predné (AVF), stredné a zadné (RVF). Zadné postavenie maternice je menej časté. Zadné postavenie maternice nie je patológia, otehotnenie je možné. Nemyslím si, že je potrebné mať konkrétnu polohu pri pohlavnom styku, aby ste otehotneli. Vyskúšať to však môžete.