• výsledky vyšetrenia

    , Autor: Katarína84

    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať, poslednú menštruáciu som mala 12.6.2021, 2.7.2021 slabučké špinenie (trvalo 3 dni), odvtedy som menštruáciu nedostala...tehotenské testy negatívne...dnes som bola u gynekológa na vyšetrení, z krvi tehotenstvo vylúčené, aj zo sona...
    Zo správy gynekológa: uterus v AVF, endometrium 9mm, prav. homogénne, E/M junckia ostrá, myometrium bpn, ovária bilat. drobnofolikulárnej štruktúry, vľavo folikul 20m (LUF?), CFM fyziol., CD bez voľnej tekutiny
    Chcela by som sa spýtať, čo to vlastne znamená? Lekár mi len povedal, že mi zostal zaseknutý folikul (aj mi ho ukázal na sone) z ktorého sa neuvoľnilo vajíčko a preto som nedostala menštruáciu...viete mi to prosím vysvetliť? ako sa dá tomu predísť? už dlho chceme babätko a nedarí sa...ďakujem

    Dobrý deň, USG nález máte v poriadku. Niekedy sa vplyvom rôznych okolností, jedná sa však o hormonálnu záležitosť, stane, že nedôjde k ovulácii a to môže mať niekedy za následok aj to, že nedôjde k menštruácií. Predísť tomu neviete, nie je to žiadny nezvyčajný jav. Samozrejme, pri plánovaní tehotenstva sa tomu dá pomôcť alebo počkať do ďalšieho cyklu. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.