• Cysta a žlté teliesko

    , Autor: zoja-2

    Dobrý deň pán Doktor,

    Po USG vyšetrení mi moja gynekologička diagnostikovala cystu 42 mm na ľavom vaječníku, keďže cysta sa od februára nemení doporučila laparoskopiu. Chcem sa spýtať na Váš názor, či je možné, že cysta ešte praskne. Ďalej mi povedala, že ovulácia prebehla a vidí žlté teliesko, ale tiež, že dozrieva vajíčko aj v pravom vaječníku. Snažíme sa o dieťatko preto sa chcem spýtať, ako je možné že po ovulácii ešte dozrieva vajíčko? Mohla som otehotnieť už pri prvej ovulácii alebo nie? Videla by to už moja gynekologička? Môžem v tomto cykle ešte otehotnieť ak sa vajíčko uvoľní aj keď už z predošlej ovulácii ostalo už žlté teliesko? Som trochu zmätená, ako je možné mať dve ovulácie v cykle. Ďakujem

    Dobrý deň, 42 mm cysta s najväčšou pravdepodobnosťou sama nepraskne. Uvoľnenie dvoch vajíčok v jednom cykle je za istých okolností možné, tak dochádza za predpokladu otehotnenia k tehotenstvu s dvojvaječnými dvojičkami. Ak ešte nedošlo k ovulácii druhého vajíčka, otehotnieť môžete. Záleží však od nálezu a okolností ohľadom cysty, či nebude lepšie najskôr riešiť odstránenie cysty až následne plánovať tehotenstvo. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.