• otehotnenie a lubrikacne gely

    , Autor: wendy260

    Dobry den, maju lubrikacne gely negativny vplyv na otehotnenie? Je pravda, pravidelnym pohlavnym stykom si posva udrziava mikrofloru? Niekedy mam po styku pocit jemneho palenia. Na prehliadke som bola v maji,vytery nic nezistili. Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, existujú lubrikačné gély špeciálne vyvinuté na podporu počatia. Negatívny vplyv na otehotnenie lubrikačný gél nemá. Jemné pálenie v pošve po pohlavnom styku môže byť spôsobené drobnými mikrotrhlinkami steny pošvy, ktoré sa do niekoľkých hodín od styku zahoja. V pošve sa normálne nachádza prirodzená mikroflóra. Sexuálnym životom sa do pošvy dostanú baktérie, ktoré nútia organizmus bojovať proti týmto baktériám, aby sa udržala prirodzená mikroflóra v pošve, nedošlo k premnoženiu zlých baktérií a tým vzniku vaginálnych infekcií.