Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,170 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Ovulacia

  , Autor:

  Dobry deň. Pred 3 mesiacmi som mala mised. Menzes odvtedy pravidelne, snažíme sa znovu otehotnieť. Chcem sa spýtať ci je v poriadku že ma boli stále len pravý vajecnik pri ovulácii. Nemalo by sa to striedať?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za normálnych okolností dochádza k ovulácii na striedačku raz z pravého raz z ľavého vaječníka. Bolestivosť s tým však nemusí súvisieť a aj keď ovulujete z oboch vaječníkov, bolestivá môže byť iba jedna strana. Ak nemáte iné ťažkosti, nemuste sa obávať.

Podobné otázky

 • V sadenie hak

  , Autor:

  Dobrý deň chcem vidieť kedy sa mi po vysadení hák naštartuje ovulácia. O mesiac idem lekárovy, vie to on pozrieť ultrazvukom?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je to u každej ženy individuálne. Gynekológa Vám vie skontrolovať vaječníky a prípadne na základe prítomnosti dominantného folikulu ozrejmiť okolnosti ovulácie.

 • Vysadení hák

  , Autor:

  Po vysadení hák v decembri sa nazim otehotnieť ale pri meraní plodnich dní testami v minulom mesiaci náznak čiarky tento mesiac nič môže byť že ovulácia vďaka hák sa ešte nepustila menštruácia prišla normálne ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je možné, ak ste dlhodobo užívali hormonálnu antikoncepciu, že ovulácia tento mesiac môže ešte haprovať. Snažiť sa otehotnieť môžete však intenzívne aj naďalej.

 • Duphaston

  , Autor:

  Dobry den, potrebovala by som od vas radu. Vysadila som antikoncepciu na konci septembra. S partnerom sa snazime o babatko, poslednu menstruaciu som mala 19.decembra ktora bola vyvolana agolutinom. Moja pani doktorka mi predpisala este aj duphaston, vraj je dobry aj v tehotenstve na udrzanie plodu, mam uzivat 2x denne od 16 dna 10 dni, avsak sledujem si cyklus ovulacnymi testami kazdy den, zatial je to dnes 15den cyklu a ovulacia mi podla testov este neprebehla, styk mame nechranenny kazdy druhy den od skoncenia menstruacie, je vhodne si od 16dna cyklu nasadit duphaston ak ovulacia este neprebehla? Nezablokuje mi to ovulaciu v tomto cykle? Dakujem za rady

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte posunutú ovuláciu a denne si ju sledujete podľa testov, nemusíte Duphaston nasadiť na 16. deň cyklu. Niekedy sú však testy aj falošne negatívne, t.j. test bude negatívny aj napriek prebiehajúcej ovulácii. Keďže však nepoznám všetky okolnosti, ako aj výsledky vyšetrení a USG, neviem sa bližšie k Vášmu menštruačnému cyklu vyjadriť. Postupoval by som podľa odporúčaní obvodného gynekológa. Ak aj neotehotniete v tomto cykle, nič sa nestane.

 • Problem

  , Autor:

  Dobrý deň,mám na vás pár otázok:mam 63 kg a mala som 65 kg,môže byť problém aj s nadváhou,keď sa nám nedarí otehotnieť?Doktor mi povedal že mám menšiu cystu ale že je neškodná že sa vyplaví a stratí pri menštruácii.Cyklus mám 32 dňový a menštruáciu 3 až 4 dní.Ale pri nej mám silné bolesti a niekedy zvraciam.Ked nemám menštruáciu tak niekedy cítim slabé bolesti vajecnikov.Teraz mám 9dni pred menštruáciou.Pomohlo by mi na otehotnenie alchemilkovy čaj alebo čo by ste mi aké vitamíny a čaje poradili?Keď mám 32 dňový cyklus,tak môže byť ovulácia posunutá?Ak áno o koľko dní? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od výšky, ale ak nemáte 150 cm, váha 65 kg nie je nadváha. Pri predĺženom menštruačnom cykle môže byť ovulácia posunutá. Ak plánujete otehotnieť, užívajte kyselinu listovú. Odporúčam pravidelný nechránený pohlavný styk, najmenej 3x do týždňa počas celého menštruačného obdobia, nie len v čase domnievajúcej sa ovulácie.

 • Cysta a žlté teliesko

  , Autor: zoja

  Dobrý deň pán Doktor,

  Po USG vyšetrení mi moja gynekologička diagnostikovala cystu 42 mm na ľavom vaječníku, keďže cysta sa od februára nemení doporučila laparoskopiu. Chcem sa spýtať na Váš názor, či je možné, že cysta ešte praskne. Ďalej mi povedala, že ovulácia prebehla a vidí žlté teliesko, ale tiež, že dozrieva vajíčko aj v pravom vaječníku. Snažíme sa o dieťatko preto sa chcem spýtať, ako je možné že po ovulácii ešte dozrieva vajíčko? Mohla som otehotnieť už pri prvej ovulácii alebo nie? Videla by to už moja gynekologička? Môžem v tomto cykle ešte otehotnieť ak sa vajíčko uvoľní aj keď už z predošlej ovulácii ostalo už žlté teliesko? Som trochu zmätená, ako je možné mať dve ovulácie v cykle. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, 42 mm cysta s najväčšou pravdepodobnosťou sama nepraskne. Uvoľnenie dvoch vajíčok v jednom cykle je za istých okolností možné, tak dochádza za predpokladu otehotnenia k tehotenstvu s dvojvaječnými dvojičkami. Ak ešte nedošlo k ovulácii druhého vajíčka, otehotnieť môžete. Záleží však od nálezu a okolností ohľadom cysty, či nebude lepšie najskôr riešiť odstránenie cysty až následne plánovať tehotenstvo. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.