• Krčok maternice a PCO

    Dobrý deň, pri pco sa tiež otvára krčok maternice ako pri ovulácii? Alebo otvorený krčok a hlien nie je podmienkou, že by existovalo oplodnenia schopné vajíčko?
    Sledujem si bazálnu teplotu a tento cyklus som začala aj nahmataním si krčka. Bol mäkučký a počas tých pár dní som mala "mokré dni". Dočítala som sa, že by to mohla byť ovulácia.
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    rozprávame sa tu o troch odlišných veciach v období ovulácie , teda cca v polovici cyklu, kedy na hormonálne hladiny reaguje vaječník s vajíčkom, maternica a jej sliznica, krčok a jeho sliznica apošva a jeje sliznica
    to, aká forma a hlienová produkcia vychádza z krčka nie je jasným znamením, že vajíčko je schopné oplodnenia...
    sledujte si BT, avšak skôr by bolo vhodné navštíviť lekára, urobiť folikulometriu a horm. profil aby ste vedela ako ďalej pokračovať
    s pozdravom