• plašiče zvery a vhodnosť pre tehotné ženy alebo vplyv na plodnosť

    Dobrý deň p. Dr.,
    chcela by som vás poprosiť o radu,či máte informáciu, či plašiče zvierat sú vhodné pre tehotné ženy,či nejako nemôže poškodiť plod,narušiť nerv. sústavu dieťaťa. Plánujem druhýkrát otehotnieť. Vraj vydávajú zvuky pre dospelého človeka a ľudské ucho nepočuteľné,ale pri tehotenstve alebo malých deťoch neviem,či nepredstavujú riziko.Akurát čo som sa dočítala,že vedci zistili,že majú vplyv na ľudskú plodnosť,pol hodina takéhoto ultrazvuku vraj zabije spermie.Tak sa obávam,že či otehotniem a ak áno,či to nepoškodí plod alebo neublíži našemu dieťaťu. Keby bolo na mne,tak to neriskujem a ani neriešim, ale manžel sa nedá odradiť a ja mám obavy.
    Ďakujem pekne za radu.
    Lenka

    Dobrý deň,
    nemám s touto problematikou vôbec skúsenosti, bohužial vám nedokážem dať relevantnú odpoveď.
    Môžte sa informovať u výrobcu prípadne..iné ma nenapadá
    s pozdravom