• potrat v 10 tyzdni

    , Autor: aajjkkaa

    Dobry vecer,
    teoreticka otazka - v priemere cca kolko potratov minimalne hrozi zenam s uterus unicornus cum cornu rudimentario bez komunikacie s cavum uteri? Aj 5x?
    Ide o 36 r. kamaratku so spominanou maternicou, potratila prvykrat v 10 tyzdni, bola na cisteni, cistila ju gynekologicka, ktora netusila, ze ma taku maternicu, mohla jej nevedomky druhu stranu maternice prederavit?
    Posledna otazka - kedy najskor je vhodne sa snazit o dalsie babo vzhladom na horeuvedeny problem a aj vek?
    Dakujem pekne za odpovede.

    Dobrý deň,
    teoretická otázka tohto typu nemá žiadny zmysel. Všeobecná miera rizika potratu pri tejto diagnóze je vyššia ako u maternice bez vrodenej vývojovej chyby, no individuálna miera rizika musí zohľadniť množstvo faktorov. Obava z perforáce (prederavenia) maternice pramení z nejakých ťažkostí? Či sa len obávate, že k tomu mohlo dôjsť aj keď nemala žiadne ťažkosti. Perforácia sa totiž obyčajne počas zákroku zistí a pacientkin stav sa podrobne monitoruje. O dieťatko sa môže snažiť cca o 3 mesiace.