• laparoskopia vajecnikov

    , Autor: odbornik6

    Dobry den som odporucena na laparoskopiu vajecnikov a chcem sa spytat kolko ta operacia asi trva, na ako dlho je podana narkoza a ci je tam nejake riziko komplikacii a ak ano tak ake ? Dakujem

    Dobrý deň,
    každý operačný zákrok má svoje komplikácie, aj keď je laparoskopia relatívne bezpečná operácia riziká vyplývajú na jednej strane z celkovej anestézy, na druhej strane môžu nastať komplikácie v podobe krvácania, poškodenia vnútorných štruktúr, infekcie či tvorby zrastov pooperačne. Tieto komplikácie sú však pomerne vzácne. Dĺžka operácie je veľmi individuálna od 20 minút až po niekoľko hodinové trvanie - závisí od nálezu.