• Výmena antikoncepcie

    , Autor: tomino

    Dobrý deň, chcem sa spýtať, že do teraz som brala antikoncepciu v tabletkovej forme Softinelle, ale lekárka mi zistila, že sa mi zväčšila pečeň a poradila mi, aby som išla k lekárovi, aby mi predpísal neaké náplaste, ale on mi poradil vaginálny krúžk nuvaring. Povedal aby som si ho zaviedla 2-3deň menšturácie a chcem sa opýtať, že či pri tom môžem používať tampóny a ako to je pri pohlavnom styku? Lebo som sa dočítala, že sa môže aj zlomiť. Ďakujem

    Dobrý deň,
    výber pohlavia bez medicínskeho dôvodu je nanajvýš neetické a preto to nie je ani povolené. Výber pohlavia pred embryotransferom sa umožnňuje len v prípade, že v rodine sa vyskytuje ochorenie ktoré je viazané na určité pohlavie. Navyše ak ste nepodstúpili špecializované vyšetrenie Predimplantačná genetická diagnostika štandardne sa nedá určiť pohlavie embrya bez tohto vyšetrenia. Tak ako sa nepozná genetická výbava embrya nepoznáme ani pohlavie embrya, embryo sa posudzuje len na základe počtu buniek.