• Preventívna prehliadka

    Dobrý deň, chcem sa spýtať, či je súčasťou preventívnej prehliadky aj vyšetrenie na ureaplazmy a mykoplazmy, resp. aké vyšetrenie sa v rámci pp vykonáva?
    Snažíme sa o dieťatko celý rok a stále nič. Už rok užívam Duphaston od 11. - 25. dňa cyklu. Na poslednej folikulometrii mi doktor zistil cystu (naplnená tekutinou). Bolo to opakovane-predtým niekedy v lete. Som presvedčená, že ju mám od duphastonu. Môže byťmoje presvedčenie reálne?
    Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    vyšetrenie na ureaplazmy, mykoplazmy a chlamýdie nie je štandardnou súčasťou preventívnej prehliadky, no ak sa rok snažíte o tehotenstvo odporučila by som vyšetriť aj tieto infekcie. Duphaston má význam užívať len v prípade nedostatku progesterónu v druhej fáze cyklu. Inak to nemá význam. Otázka, ktorú je nutné zodpovedať absolútne v prvom rade je či máte alebo nemáte ovuláciu. Ak ste rok liečená Duphastonom doporučujem zmenu lekára. Duphaston cysty zväčša nespôsobuje.