• Otehotnenie po konizácii

    Dobrý večer,
    v januári (23.1.2013) mi robili konizáciu kvôli zmeneným bunkám na krčku maternice. Výsledky histológie boli v poriadku. Chcem sa opýtať po akom čase od zákroku by som mohla opäť otehotnieť? Moja lekárka mi ešte pred operáciou povedala, že by som mala aspoň pol roka počkať, no čítala som aj názory, že s otehotnením sa má začať, čo najskôr, že to prospeje regenerácii krčku. Chcela by som poznať aj Váš názor.
    Ďakujem za Vašu odpoveď.

    Dobrý deň,
    s názorom, že by tehotenstvo pomohlo regenerácii krčka maternice po konizácii som sa ešte nestretla. Súhlasím s vašou pani doktorkou, že je nutný dostatočne dlhý čas na to , aby sa krčok maternice zahojil a následne "udržal" tehotenstvo. Každá gravidita je potencionálne ohrozená rizikom predčasného pôrodu, obzvlášť po podobnom zákroku. 6 mesiacov je adekvátna doba na zahojenie krčka maternice.