• Děloha natočená dozadu.

    Dobrý den,
    obracím se na Vás s prosbou o radu.
    Nedávno mi moje gynekoložka oznámila, že mám dělohu otočenou dozadu a že by mohl být problém s otěhotněním. O miminko se snažíme už rok a stále bezúspěšně.
    Dokázala by jste mi poradit, co by mohlo dopomoci k otěhotnění?
    Moc Vám děkuji.

    Dobrý deň,
    v prvom rade si treba vedomiť, že dozadu otočená maternica nie je ochorenie ale len odchýlka od normy. Nemyslím si, že by toto bol jediný problém, ktorý vám bráni pri otehotnení. Ak by tomu tak predsa len bolo, a žiadny iný problém by u vás a ani u vášho partnera nebol, malo by pomôcť to, že si po pohlavnom styku ľahnete na bruško. Pri tejto diagnóze, krčok maternice smeruje viac dopredu a pri tejto polohe by ejakulat skôr do krčka prenikal. Nepredpokladám však, že toto bude jediný problém, preto si myslím, že je nutné pátrať po inej príčine. Držím palce.