• Spontánny abort

    , Autor: gabika2413

    Dobrý deň prosím vás chcela by som sa spýtať prekonala som 2x spontánny potrat v 5tt a 13tt gravidity.V oboch prípadoch som otehotnela hneď a plod rástol normálne ale amniónová dutina bola skoro rovnaká ako plod bol tam nepomer.Podstúpila som z manželom vyšetrenia genetické kde boli stanovené normalne karyotypy bez anomálií u mna variant 9 a manžela 15ps+,na endokrinológii mi bol zistený zvýšený prolaktín 45,5ng/ml a subklinická hypotyreóza indikovaná liečba Thiroxin,Na hematológii mi boli zistené mutácie:MTHFR C677T a A1298C heterozygot,Polymorfizmus4G/5G heterozygot,Doštičkový glykoproteín Ia heterozygot.Prosím vás mohla to byť príčina potratu a mala by som v budúcom tehotenstve brať nieaké lieky,injekcie aby sa to znovu nezopakovalo.Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    je to veľmi pravdepodobné, aj keď príčin potratu mohlo byť samozrejme viac. Bolo by vhodné sa dohodnúť s hematologičkou, prípadne vašim gynekológom ohľadne užívania Fraxiparinu v čase plánovaného otehotnenia. Mohlo by to pomôcť.