• Laparoskopia

    Dobrý den, s mužom sa pokusame o babätko 1,5 r., on ma o trosku znizenu pohyblivost sp. ale vitamini berie, ja som minuly rok uzivala clostilgegt,lebo som nemala ovulaciu, ale uz mám a beriem dufaston na menštruaciu lebo mam znizení progesteron, tento mesiac mi doktor vysadil a krv zobral na progest.a mala som hladinu v norme,a MS prisla na 27 DC (tento mesiac som mala konecne ,,ukazkovy,,cyklus).Kedze sa stale nedari,tak doktor spominal ,,prefuky vajcovodov,, laparoskopicky.Ja uz som podstupila laparskopiu 2011 kvoli cyste.Gynegolog stale váha ci ma tam ma poslat, velmi nechce povedal ze najlepsie by bolo keby ma neotvarali znova,že to nie je dobre ked uz som podstupila laparoskopiu. Prosim Vas aky mate nazor mala by som ist? Rany sa mi dobre zahoja ked budem na tých istých miestach mat znova rany? Mam ist na prefuky a potom ak sa po case nepodari tak mam ist do Caru? dakujem za Váš názor.

    Dobrý deň,
    je to na zváženie, resp. asi každý na to bude mať odlišný názor. Asi by som doporučila takýto postup. Počkajte ešte pár "ukážkových" cyklov, užívajte kyselinu listovu 1 tbl denne - vy aj váš partner, nepodstupujte zatiaľ laparoskopiu. Ide o to, že aj keby ste podstúpili LSK, jej výsledkom bude len zistenie či vajcovody sú alebo nie sú priechodné. Nejde o liečebné procedúru, čo si treba uvedomiť. Preto by som doporučila takýto postup, a následne ak to nevyjde ďaľších pár cyklov by som navštívila CAR. A tam následne na základe všetkých výsledkov zvážia či je nutná LSK alebo zistia inú príčinu neplodnosti.