• Štipanie v pošve 6 dni po pôrode

    , Autor: ladycler

    Dobrý deň, pán doktor, som 6 dni po pôrode, mám pár stehov, pravidelne sa sprchujem, aj používam sprej na hojenie rán, ale vnútri cítim take štipanie. Pri močeni problémy nemám. Môžem používať na výplach rosalgin? Pripadne čo by ste mi odporučili vaginálne? Iny problém nemám. Ďakujem za odpoved.

    Dobrý deň, ste ešte v skorom šestonedelí. Štípanie v pošve môže byť spôsobené hojením sa slizníc pošvy. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Vaginálne výplachy si však teraz určite nerealizujte! V takomto skoro popôrodnom období nie je potrebné dávať do pošvy nič. Na hrádzu si môžete striekať DermoChlorophyl sprej, prípadne Cicatridina sprej, aj päťkrát denne, po každej sprche, či toalete. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili.