• Rovnaká krvná skupina A+

    , Autor: Andrejk

    Dobrý deň, S Manželkou máme rovnakú krvnu skupinu A+ čakáme babätko sme v 8mesiaci. V nemocnici nás dosť vystrašili že sa dieťa može narodiť buď s ťažkou žltačkou alebo nejakou poruchou mozočku.
    Je to naozaj tak máme dovod na obavu ? Pripadne aká je to pravdepodobnosť ? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, hemolytická choroba novorodenca vzniká vždy, ak v krvi novorodenca sú prítomné protilátky proti jeho červeným krvinkám. Protilátky môžu vznikať pre nezhode Rh faktoru alebo pri rozdielnej krvnej skupine medzi matkou a dieťaťom, hlavne ak matka má krvnú skupinu 0 a dieťa A alebo B. V zriedkavých prípadoch sa môže vyskytnúť aj nesúlad krvných skupín rodičov. Môže vzniknúť u matiek, ktoré majú krvnú skupinu 0 a ich plod nesie na svojich erytrocytoch antigény A alebo B. Keďže máte s manželkou obaja krvnú skupinu A+, Vaše dieťa bude mať krvnú skupinu A+ alebo 0+.