• krmenie

    , Autor: Anettka

    dobry den pan doktor ja viem ze to neni otazka na Vas ale mozno mi poviete/ poradite????????maly ma 5 dni, kojim ale od včera si odsavam chcem mu davat s flasky lebo mam prsia ako kamene a mame problem,že neviem kolko ma taketo babatko vypit mlieka????dala som 40ml a bolo malo plakal a stale si pichal ručky do puse tak som ho dala na prso niečo potiahol a zaspal :/ viete mi nejako poradit kolko ml mu davat aby som ho nemusela este pokazde dat na prso? dakujem

    Dobrý deň, kojiť je potrebné každé 2 až 3 hodiny. Po každom kojení je potrebné prsníky uvoľniť a mlieko poodsávať, kým sa neuvoľnia. Tvrdé prsníky znamenajú, že sú naliate a neuvoľnené. Pozor, aby nedošlo k vzniku zápalu až abscesu. Päťdňové dieťa by malo vypiť 50 až 60 ml každé 3 hodiny. Dávka sa každým dňom zväčšuje, takže šesťdňové dieťa by malo vypiť 60 až 70 ml každé 3 hodiny a tak postupne sa každým dňom dávka zvyšuje. Je to však otázka na pediatra.