Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,082 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • H

  , Autor: Alii

  Dobry deň, rada by som sa opýtala som 17 dni po pôrode a bola som nadstrihnuta zošivali ma z vnutra aj zvonku rana z vonku sami docela pekne zahojila len to trosku este pobolieva , ale z vnutra mi tam ostali nite pojde to vonku samo alebo treba nieco stim robiť.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dnes sa už pri šití pôrodného poranenia krčku, pošvy, hrádze, ale aj sfinktera používajú samovstrebateľné šicie materiály. Stehy by sa teda mali vstrebať samé. Odsledujte si to. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili.

Podobné otázky

 • Bolesť po pôrode

  , Autor: Kika7705

  Dobrý deň. Mám otázku. Pred týždňom som rodila. Šili na naspodu, ale aj niečo vyššie šili.
  Cikať chodím do sprchy a prvé 2 dni to bolo ok. No potom ma to vyššie miesto začalo pri cikaní štípať. Doktori pri kontrole na to nič nepovedali. Pri pozorovaní v zrkadle som si všimla, že to je napuchnute a namodralé.

  A ešte by som mala jednu otázku. Ak som mala predvčerom a včera, hrozne rušný deň, sadala som si, dvíhala sa, chodila, cele dni. Môže sa stať, že ma pobolievaju stehy. Že sa nejak podráždili? Tie ma inak normálne nebolia len občas keď som na nohách ma začnú už bolieť.

  Ďakujem za odpoved na obe otázky

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, k hojeniu pôrodného poranenia sa Vám takto bez videnia nálezu neviem objektívne vyjadriť. Štípanie, či svrbenie súvisí s hojením. Aplikovať si môžete DermoChlorophyl sprej 5x denne, po každej sprche, či toalete. Odsledujte si to. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili.

 • Detralex

  , Autor: Zlatahviezda

  Dobrý deň pn doktor môžem detralex, keď dojčím? Opuchqju mi nohy a mám aj hemeroidy.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, Detralex môžete užívať aj počas dojčenia.

 • Prva menštruácia po umelom prerušený tehotenstva

  , Autor: Hanka21

  Dobrý večer prajem, som už 4 týždeň po kyrete, prvá menštruácia došla včera, moje krvácanie je dosť silné aj zo silnými bolesťami v ľavom vaječníku kde mám cystu, plus bolesti aj v podbrušku,
  Je možné že ta cysta praskla?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám žiadne bližšie informácie ohľadom spomínanej cysty, mohlo sa jednať iba o tehotenské žlté teliesko. Mohlo dôjsť k obnoveniu ovulačného cyklu, čo môže byť príčina spomínaných bolestí. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Podáva sa injekcia s protilátkami opakovane?

  , Autor: Niki123

  Dobrý deň.
  Vyšetruje sa krvná skupina každého novorodenca u Rh negatívnych matiek, ak sú viacrodičky?
  A v prípade Rh pozitivity dieťaťa sa podáva injekcia s protilátkami zakaždným? Aj napríklad po treťom pôrode? Či vtedy to už nie je potrebné? Za predpokladu, že by žena chcela mať ešte štvrté dieťa.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, novorodencom matiek s krvnou skupinou s negatívnym Rh faktorom sa štandardne vyšetruje krvná skupina. Ak má novorodenec pozitívny Rh faktor a matka negatívny Rh faktor, je matke aplikovaná injekcia anti-D do svalu, bez ohľadu na to, ktorý pôrod má žena za sebou.

 • Bolesť kostice po porode

  , Autor: anne56

  Dobrý deň, chcem sa opýtať ci je normalne mat bolesti kostrce po porode, nebola som zošita,mala som epidural ale som 10t po porode a ja sa ledva prevratim na bok tak na to boli.. čo s tým,?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri spontánnom pôrode dochádza k odchyľovaniu kostrče, ktorá sa po pôrode postupne vráti do pôvodnej polohy. Ak ste už po šestonedelí a ťažkosti s kostrčou pretrvávajú alebo sa zhoršujú, odporúčam realizovať ortopedické vyšetrenie. Vhodné bude doplniť aj RTG vyšetrenie, prípadne aj MRI vyšetrenie.