Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
14,909 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Cisársky rez

  , Autor: Simonasimpsons

  Dobrý deň, mám 7 týždňov po cisárskom reze, chcela by som sa opýtať či už je možné dať si horúci kúpeľ? A mám ešte jednu otázku ohľadom sexu, kvôli rizikovemu tehotenstvu sme s manželom nemohli mať sex a teraz je to veľmi bolestivé a netvorí sa mi žiadny výtok. Môžem použiť lubrigačný gel alebo áko tento problém riešiť? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, môžete si urobiť kúpeľ v horúcej vode, môžete tiež používať lubrikačný gél. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Uterus bicornis a porod

  , Autor: Katarina304

  Dobry den, mam uterus bicornis + uterus subseptum. V 3/2019 bol prvy porod v 36 t. (Odtok plodovej vody) cisarskym rezom, dieta bolo otocene panvovym koncom, malo 1900 gr. Kontrakcie ssom mala od 30 t.
  Teraz som v 19 t. Pocitujem tvrdnutie brucha v okoli jazvy uz teraz. Je to vsetko indikacia pre druhy cisarsky rez? Ako je to v pripade vyvoj.vady?
  Veľmi ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, vzhľadom k okolnostiam bude vedenie pôrodu plánované cisárskym rezom. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach naštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás eventuálne odošle na vyššie pracovisko do nemocničného zariadenia.

 • Prirodzený porod/sekcia/bolest pri pohl.styku

  , Autor: Glory

  Dobrý deň, p.doktor, chcela by som sa prosím informovať. Od začiatku intímneho života mam problém pri sexe. Na začiatku nebolo možné, aby sme s manželom sex vôbec mali. Musela som si (na radu gyn) sama vedome postupne každý deň "zväčšovať" vag.otvor, nakoľko som nikdy nemohla použiť ani len tampón, bol to niekoľko mesiacov naozaj problém. Neskôr sme dokázali s manželom uz sex mat avšak pre mňa s neustálymi bolesťami, bolesti sú hneď pri vstupe, akoby bol otvor priuzky. Niekoľko krát sa stalo ze som necítila žiadnu bolest, ale skôr to bol zázrak ako niečo časté. Nakoľko sme chceli s manželom babatko, tak sme samozrejme vedeli, že musíme i napriek tomu sex mat. Teraz som v 23.tt. moja otázka je, či môže tento problém mat vplyv na prirodzený pôrod, resp. či mám nejako ziadat o sekciu? Dr. povedala, ze to chce čas, aby to nebolelo. a máme len "skusat". A nakoľko teraz v tehotenstve sa manžel boji este viac mat sex, cez moju bolest, momentálne radšej ani "neskusame". A keďže nevieme ani o aký problém sa jedna, nevieme ako to riešiť. (To ze je tento problém v psychike veľmi odmietam nakoľko s manželom mame veľmi priamy pekný vzťah, dôverujem mu, orgazmus nemám problém iným spôsobom dosiahnuť, nikdy som nebola zneuzivana, sex sa mi nespája s ničím zlým,...).
  Ďakujem Vám za odpoveď a radu !

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je možné, že máte zhrubnuté okraje panenskej blany. V niektorých prípadoch nedôjde k úplnému "pretrhnutiu" panenskej blany, okraje vytvárajú akoby tuhý prstenec, ktorý potom môže spôsobovať bolesti. V takom prípade je potrebný malý zákrok, kedy sa okraje prstenca panenskej blany narežú a tým sa zväčší vchod do pošvy. Čo sa týka vedenia pôrodu, nie je to dôvod na cisársky rez. Pri pôrode môže vplyvom vstupujúcej hlavičky dôjsť k spontánnemu prerezaniu týchto okrajov, prípadne sa urobí nástrih. Takto bez videnia nálezu sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Janka

  , Autor: Lastovicka2000

  Dobrý deň chcem sa spýtať som v 37 tyzdny môžem rodiť prirodzene keď pred 6 rokmi som mala cisársky rez a potom kolnozacii krčka maternice.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak chcete rodiť prirodzene - vaginálne a budú splnené podmienky na to, aby ste mohli rodiť spontánne, je možné manageovať tehotenstvo do spontánneho pôrodu.

 • Žiadosť o cisársky rez

  , Autor: Jolly

  Dobrý deň mám depresiu pániku nemozem spávať mam strach s pôrodu môžem požiadať o cisársky rez co ma to bude stáť ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte psychiatrickú diagnózu, ktorá vylučuje spontánny pôrod a máte a ste sledovaná a liečená psychiatrom, ktorý odporúča vedenie pôrodu cisárskym rezom, mali by ste to mať uvedené v správe, ktorú si so sebou prinesiete do prvej tehotenskej poradne, ktorá už bude realizovaná v zdravotníckom zariadení, kde plánujete rodiť.

 • Budem môcť rodiť prirodzene ?

  , Autor: 19majuska

  Dobrý deň, som v 34 tt a stále mi môj doktor nezodpovedal otázku ako budem rodiť. Pred 7 rokmi som bola operovana v oblasti brucha na herniu. Budem môcť rodiť prirodzene ? Počula som totiž že sa odporúča cisársky rez. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa jednalo o umbilikálnu herniu a teraz nemáte žiadne ťažkosti, nemyslím si, že je nevyhnutné rodiť cisárskym rezom. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, rozsah, ani okolnosti operačného výkonu, ani či ste prvorodička alebo viacrodička, preto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Vhodné je mať k dispozícii nálezy z chirurgie, či doplniť chirurgické vyšetrenie a vyjadrenie chirurga.