Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,295 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Sestonedie

  , Autor: Bakinna29

  Dobrý deň
  Chcem sa opýtať v júli som porodila dcéru mala som cisársky po šestonedelí som bola na kontrole u svojho gynekológa tam bolo všetko poriadku septembri som dostala menzes všetko ok 5 dní trval októbri som tiež dostala trval od 24.10 do 30.10. od 31.10. som začala silno krvácať je to normálne ?mám ísť k svojmu gynekologovi aké vyšetrenie my urobí určite nie zo spodu či len sono cez brucho ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, najvhodnejšie a najobjektívnejšie je vyšetrenie vaginálnou sondou, aj napriek prípadnému špineniu, či krvácaniu. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Hhz

  , Autor: Pestova

  Dobrý večer chcem sa spýtať prečo má srvbi zdola už to neviem čo to znamená som popôrodné 11 dní môžte mi poradiť ďakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste pomerne čerstvá šestonedielka. Ak bolo pri pôrode pôrodné poranenie, svrbenie môže byť spôsobené hojením. Takto, bez poznania bližších informácií, či okolností sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili.

 • Krvácanie po sekcii

  , Autor: Adriasm

  Dobry deň,
  Dnes som 2 týždne po sekcii, už týždeň a pár dní som nemala žiadne špinenie. Dnes ráno pri postavení z postele sa zo mňa spustil silnejší prúd krvi. Doktorka mi pri poslednom ultrazvuku v nemocnici povedala, že tam mám nejaké zrazeniny, aby som sa nezľakla. Môže ísť práve o to?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste šestonedieľka, maternica sa ešte čistí. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde bol operačný výkon realizovaný.

 • Zlatý stafylokok

  , Autor: Kališová

  Dobrý deň, 13.7 som rodila cisárskym rezom v Nitrianskej nemocnici. Dnes je to 6 týždeň od sekcie a pred týždňom mi bol zistený zlatý stafylokok z hnisajuceho ložiska z podložia, najprv mi po dvoch týždňoch po operacii kedy sa mi spravila hrča bolo povedané že je to cysta,následne to mala byt zrazenina ktorá sa vstrebe všetko bolo sprevádzané horúčkami od 38,5 vyššie …samozrejme som bola dopovana antibiotikami ktoré mi nezabrali …pred dvoma týždňami mi praskla guľa na bruchu a z rany začal vytekať hnis horúčky stále trvali ,na pohotovosti mi brali kultiváciu kde fesaka nasli a nasadili antibiotika ktoré mi mali do 3-4 dni zabrať akurát že asi dva dni od užívania sa mi o centimeter ďalej spravila ďalšia guľa …pravdepodobne tiež plna hnisu …začalo má bolieť aj brucho pri pohybe a večer sa už nevladzem hýbať … Viete mi povedať ako mám postupovať,poprípade aké sú ďalšie kroky a rizika pokial by mi aj naďalej dávali iba antibiotika?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto bez videnia nálezu a poznania všetkých informácií, okolností, či výsledkov doterajších vyšetrení je tažké sa bližšie objektívne vyjadriť. Niekedy stačí užívať antibiotiká v tabletkovej forme, niekedy je nutná hospitalizácia a užívanie antibiotík vnútrožilovo, niekedy je nutné miesto rezu na bruchu narezať, pootvoriť a vyčistiť, urobiť preplach peroxidom a Betadine, prípadne aj zaviesť drén a opakovane realizovať preplachy rany. Keďže ste ešte šestonedieľka a jedná sa o komplikáciu spojenú s operačným výkonom, postarať sa o Vás majú v zdravotníckom zariadení, kde bol operačný výkon realizovaný.

 • Špinenie

  , Autor: bb636

  Dobrý deň pán doktor,
  chcem sa Vás opýtať na špinenie po pôrode. Som 2 týždne po spontánnom pôrode a ešte stále špinim. Neviem či je v poriadku tmavohnedé krvavé špinenie s čiastočkami sliznice 2 týždne po pôrode? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste šestonedielka, špiniť môžete do 8 týždňov po pôrode. Odsledujte si to.

 • Krvácanie

  , Autor: hirjakova-monika

  Dobrý deň,22.4.2021 som rodila sekciou.Bola to v poradí 3 sekcia a moje 4 tehotenstvo.Bola vykonaná aj sterilizácia.V podstate už ubehlo 6 týždňov,a počas tejto doby bolo čistenie všelijaké,raz som krvácala silno,inokedy menej,nakoniec krvácanie takmer ustalo.Vcera som mala väčšiu fyzicku aktivitu,a krvácanie sa spustilo znova a vo veľkom množstve.Jasnocervena krv,a jej toho veľa.Mam iba také slabé menštruačné bolesti.Babatko je výlučne dojčene.Kedze už ubehlo 6 týždňov a krvácanie sa obnovilo a to dosť intenzívne mám sa znepokojovať?Mohlo sa spustiť po fyzickej námahe?Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, šestonedelie trvá 8 týždňov, takže ešte ste šestonedieľka. Ku krvácaniu sa Vám však takto neviem objektívne vyjadriť. Ak sa jedná o silné krvácanie, navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne nemocničné zariadenie, kde ste rodili. Vplyv fyzickej námahy nevylučujem, príčina však bude niekde inde.