Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,088 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Sestonedie

  , Autor: Bakinna29

  Dobrý deň
  Chcem sa opýtať v júli som porodila dcéru mala som cisársky po šestonedelí som bola na kontrole u svojho gynekológa tam bolo všetko poriadku septembri som dostala menzes všetko ok 5 dní trval októbri som tiež dostala trval od 24.10 do 30.10. od 31.10. som začala silno krvácať je to normálne ?mám ísť k svojmu gynekologovi aké vyšetrenie my urobí určite nie zo spodu či len sono cez brucho ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, najvhodnejšie a najobjektívnejšie je vyšetrenie vaginálnou sondou, aj napriek prípadnému špineniu, či krvácaniu. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Zdurenina pri vchode do pošvy

  , Autor: EllaV

  Dobrý deň som 6 týždňov od pôrodu. Vo vchode do pošvy mam 5 cm zdureninu. Zdá sa mi ze sa zväčšuje a posúva sa von. Je bielej farby nie je to zapálené. Myslím ze je to vydute zo sitia. Vnútri mám samé hrce ostatné majú cca 2 cm. Príde mi to ako zdurena sliznica alebo nejaký nádor. Doktorovi idem o týždeň. Povedal ze zrejme to bude sitim ako to bolo stiahnuté. Miesto otvoru mam veľkú hrcu. Chcem sa spýtať je možnosť ze sa fo vstrebe ? Koľko to moze trvať? Pripsdne je možné nejaké odstránenie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez videnia nálezu sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Príčin môže byť viacero. Ste ešte šestonedieľka, preto pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili.

 • Pálenie a začervenanie sliznice, bolesť a pichanie v podbrušku

  , Autor: Nika96

  Dobrý deň, Chcela by som poprosiť o radu. Som 2,5 týždňa po pôrode, podstúpila som nástrih hrádze, ešte mi ostali 2 štichy vo vnútri (dokopy ich bolo asi 10), nastrih už síce bolí menej, aj keď je teda stále mierne opuchnutý a na sedenie využívam stále vankúš s dierou, avšak začala ma dosť páliť sliznica pošvy, je začervenaná, mierny pocit svrbenia, pichanie a bolesť v podbrušku. Po každej toalete sa oplachujem čistou vodou, používam repík. Mám aj mierne zvýšenú teplotu - 37,3. Mala by som navštíviť gynekológa alebo to chce len čas? Ďakujem pekne za odpoved a váš čas

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa u Vás jednať o prejavy infekcie. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Keďže ste šestonedieľka, ste ešte v starostlivosti zdravotníckeho zariadenia, kde ste rodili, ktoré v prípade pretrvávania ťažkostí alebo nejasností odporúčam navštíviť.

 • Krvacanie

  , Autor: 100AKnom100

  16.5 som mala sekciu po 5tyždňoch som vybehla po schodoch a isla na wc nasla som si ,,vapadnuty,,steh taka čierna nitka a začalo mi krvacanie nie silne ale červena krv je to normalne alebo mam isť na pohotovosť alebo ku svojej gynakologicke ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa vám bez videnia nálezu neviem vyjadriť. Určite pri nejasnostiach navštívte, najlepšie, zdravotníckej zariadenie, kde bol výkon realizovaný, keďže ste ešte šestonedieľka, prípadne Vášho obvodného gynekológa.

 • Zle zošitá rana

  , Autor: Malá19

  Dobrý deň,
  Som 3 týždne po pôrode. Pôrod som mala prirodzený s nástrihom. Včera som si všimla že na šití mám ako keby malú dierku, ktorá sa nezrástla. Je ale naozaj malinká, asi pol cm. Sestrička u gynekológa mi tvrdí, že to sa ešte zrastie, že to nemám zatiaľ riešiť. Všimla som si však, že počas stolice mi z tej dierky akoby unikala časť stolice a rovnako aj vetry. Ako toto prosím riešiť? Mám naozaj čakať ako odporučila sestrička? Alebo to treba zašívať na novo?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže ste ešte šestonedieľka, za daných okolností určite odporúčam navštíviť zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Krvácanie po cisarskom reze

  , Autor: Aďka 2000

  Dobrý deň, som štvrtý týždeň po cisárskom reze. Hneď po pôrode som mala bolo krvacanie, potom hnedý až priesvitný výtok. Teraz mám vsak druhý deň mierne bolesti v podbrušku ako pri menštruácii a opäť sa obnovilo krvácanie s kuskami zrazenín. Môže to byť takto skoro menštruácia alebo mám vyhľadať lekára? Teplotu nemám a bábätko nekojim.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste ešte šestonedieľka. Na menštruáciu je ešte priskoro. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný, prípadne Vášho obvodného gynekológa.