Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,685 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Zlatý stafylokok

    , Autor: Kališová

    Dobrý deň, 13.7 som rodila cisárskym rezom v Nitrianskej nemocnici. Dnes je to 6 týždeň od sekcie a pred týždňom mi bol zistený zlatý stafylokok z hnisajuceho ložiska z podložia, najprv mi po dvoch týždňoch po operacii kedy sa mi spravila hrča bolo povedané že je to cysta,následne to mala byt zrazenina ktorá sa vstrebe všetko bolo sprevádzané horúčkami od 38,5 vyššie …samozrejme som bola dopovana antibiotikami ktoré mi nezabrali …pred dvoma týždňami mi praskla guľa na bruchu a z rany začal vytekať hnis horúčky stále trvali ,na pohotovosti mi brali kultiváciu kde fesaka nasli a nasadili antibiotika ktoré mi mali do 3-4 dni zabrať akurát že asi dva dni od užívania sa mi o centimeter ďalej spravila ďalšia guľa …pravdepodobne tiež plna hnisu …začalo má bolieť aj brucho pri pohybe a večer sa už nevladzem hýbať … Viete mi povedať ako mám postupovať,poprípade aké sú ďalšie kroky a rizika pokial by mi aj naďalej dávali iba antibiotika?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, takto bez videnia nálezu a poznania všetkých informácií, okolností, či výsledkov doterajších vyšetrení je tažké sa bližšie objektívne vyjadriť. Niekedy stačí užívať antibiotiká v tabletkovej forme, niekedy je nutná hospitalizácia a užívanie antibiotík vnútrožilovo, niekedy je nutné miesto rezu na bruchu narezať, pootvoriť a vyčistiť, urobiť preplach peroxidom a Betadine, prípadne aj zaviesť drén a opakovane realizovať preplachy rany. Keďže ste ešte šestonedieľka a jedná sa o komplikáciu spojenú s operačným výkonom, postarať sa o Vás majú v zdravotníckom zariadení, kde bol operačný výkon realizovaný.