• Krček maternice

    , Autor: Erikaaa

    Chcem sa opýtať aký by mal byť krček maternice v 32 týždni tehotenstva? A o koľko cca by sa mal skracovať po každom týždni ? A zmení sa kŕčok ak budem mať kľudovy režim? Ďakujem

    Dobrý deň, v 32. týždni tehotenstva je krčok maternice tuhý, uzavretý, neskrátený. Krčok by mal začať dozrievať po 36. týždni tehotenstva, kedy už môže mäknúť a otvárať sa. Je to veľmi individuálne. Záleží na daných okolnostiach. Kľudovým režimom sa očakáva menší vplyv gravitácie a tlaku plodu na dolný segment a krčok maternice. Nález na krčku sa nedá vrátiť späť, môže sa len ustáliť na rovnakom náleze alebo dôjde k progresii nálezu na pôrodných cestách.