Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,989 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pohyby

  , Autor: Nany1311

  Dobrý deň, som 4 mesiace po cisárskom reze a pociťujem obcas také zvláštne pohyby v bruchu , neviem či sú to pohyby čriev , neviem to moc vysvetliť , také ako občas keď bábätko koplo , je to normálne? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je veľmi tažké sa takto objektívne vyjadriť. Môže sa jednať aj o zvýšenú peristaltiku, teda pohyblivosť čriev, alebo o plynatosť čriev. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Hlavicka nalieha krcok 2cm

  , Autor: NEOMI32

  Dobry den chcela by som sa len opytat ako to vyzera somnou ked na poradni v nemocnici mi napisali do spravy len tolko

  vag:uterus zv.do grav.m.l.X , hrdlo sakral.lokal.,dlhe 2cm,vonkajsia branka pre spic,vnutorna branka uzavreta.
  Veduca ciatka plodu :hlav. Nalieha na vchod per USG,
  USG:biometria : akcia+pohyby+pphlav post II

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, zatiaľ sa neotvárate, plod je otočený hlavičkou dole s chrbátikom na pravej strane. To, kedy porodíte, Vám však na základe nálezu nepoviem.

 • Vysvetlenie lekárskej správy

  , Autor: Iva93

  Dobrý deň,

  Chcela by som sa obrátiť na Vás z dôvodu vysvetlenia správy z poslednej kontroly.
  Prvý termín pôrodu bol vypočítaný na 5.4 , ale po včerajšej prehliadke sa to presunulo na 9.4 na základe preštudovanie vyšetrenia z prvého trimestra. Môj cyklus nikdy nebol pravidelný. Meškal, poprípade prichádzal aj niekoľko dní pred očakávaným termínom, alebo po ňom.
  Ako prvorodička som sa obávala prenášania, preto by som Vás chcela poprosiť o vysvetlenie nálezu. Hlavne keď mi bolo povedané že plodovej vody ubúda, ale je jej stále dosť.

  Pohyby cíti, nekrváca, vody stoja, kontrakcie sporadické
  Hrdlo 2,5-3 cm, vonkajšia bránka pre oret, vnútorná uzavretá, klenby voľné. Uterus ako hráč.terminalis, tonizovany, opp 140 / min.
  USG:
  Hlavičkou, p.p.p.II, AS +, AP +, FW 3800 g, placenta na zadnej strane, fundus typ III, normo až oligohydramnion , pupočník 3 cievy, UA S/D 1,78 , PI 0,60 , v norme.

  Ak by ste bol taký dobrý a možno troška bližšie priblížil jednotlivé časti nálezu. Pre lepšiu orientáciu.

  Ďakujem

  Pekný deň  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, máte nezrelý nález na pôrodných cestách, krčok maternice má 2,5 - 3 cm a je otvorený pre prst po vnútornú bránku, ktorá je teda uzavretá, takže sa ešte nedosahuje hlavička. Maternicu máte veľkosti zodpovedajúcej termínovému tehotenstvu, ozvy plodu sú v norme. na USG je postavenie plodu hlavičkou chrbátikom vpravo, odhadovaná hmotnosť plodu je 3800g, placenta je na zadnej stene smerom k hornej časti maternice, je zrelá, množstvo plodovej vody je medzi normou a zníženým množstvom plodovej vody, pupočník má 3 cievy, čo je norma, prietoky v pupočníku sú v poriadku. Najvhodnejšie je sa v prípade nejasností pýtať priamo vyšetrujúcich lekárov, ktorí sa Vám vedia najobjektívnejšie vyjadriť.

 • Uktrazvuk

  , Autor: tina254

  Dobrý deň,
  Momentálne som 40+3tt, môj doktor mi nič nepovie čo sa týka kontroly, neviem či vôbec výsledky na ultrazvuku sú dobré. Nakoľko chodím 3 krát do týždňa na kontrolu. Keď sa opýtam, tak mi povie, že je to také.noo a len krúti hlavou...
  Prosím Vás o vysvetlenie, čo to znamená:
  RI.a.umb:0,56...0,59, PI a.umb: 0,84..0,94. RI a.cer.med:0,73
  UZ: A+,P+,p.p.hlav., Plac.A, mat.II-III, NH
  Hrdlo 1,5, pre prst, hlava malým odd.nalieha, klenby mierne vyplnené, normot.OPP
  Celé dni mi tvrdne brucho a pohyby sú veľmi silné.
  Ďakujem veľmi pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, opisované výsledky prietokov máte v poriadku. Odporúčam sa pri nejasnostiach nebáť pýtať vyšetrujúcich lekárov.

 • Slabé pohyby

  , Autor: Nika262

  Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, od včera ma trápia slabé pohyby bábätka, momentálne som 37+6tt. Vždy keď som ich chcela cítiť, tak som si ľahla na bok, vtedy sa malý vždy hneď pohol a kopol ma riadne, teraz nepomáha ani ležanie na boku. Miestami cítim pohyby ale sú veľmi slabé. Naposledy keď som bola na poradni, tak som placentu mala úplne zosunutú pri bránke. Neviem či sú slabé pohyby následkom blížiaceho sa pôrodu, alebo sa niečo vážnejšie deje?? Ďakujem pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ste už prakticky v termíne pôrodu, takže pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.

 • Malo pohybov

  , Autor: Majca1991

  Pekny vecer pan doktor.Momentalne som v 31tt.a moje pohyby su od 29 tt stale slabsie a slabsie.Teraz ich od rana necitim vobec.Vcera som ich citila ale za cely den to boli asi 3 slabsie tukance.Je mozne ze proste babetko iba spinka alebo sa mam obavat?Ako casto by som mala citit pohyby v 31tt?
  Dakujem za Vasu odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s pribúdajúcim týždňom tehotenstva má plod stále menej miesta, preto už pohyby nie sú také aktívne a prudké ako v II. trimestri. Záleží aj od toho, koľko tekutín vypijete za deň a koľko živín za deň prijímate. Pri nedostatočnom príjme tekutín a živín v tomto teplom počasí sa plod veľmi aktívne hýbať nebude. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.